Home Kategorie Poruszające Nie żyje polska siatkarka. Osierociła dwie małe córeczki.

Nie żyje polska siatkarka. Osierociła dwie małe córeczki.

Nie żyje polska siatkarka. Osierociła dwie małe córeczki.

Nie żyje Angelika Wołynko. Polska siatkarka od lat mierzyła się z nowotworem. Zawodniczce próbowały pomóc m.in. reprezentantki Polski. Niestety, choroby nie udało się pokonać.

Angelika Wołynko szybko zaczęła trenować siatkówkę. Szło jej na tyle dobrze, że dołączyła do zespołu Orła Elbląg, z którym występowała na poziomie II ligi.

Wołynko miała też udane życie prywatne. Kilka lat temu wzięła ślub i urodziła pierwszą córeczkę. Niedługo później była już w drugiej ciąży. Wtedy też usłyszała wstrząsającą diagnozę. Lekarze wykryli u niej nowotwór.

Jeszcze podczas ciąży przeszła pierwsze tury chemioterapii, które jej pomogły, a na świat przyszła druga z córeczek. Zaraz po porodzie rozpoczęła kolejny etap leczenia, ale ten nie był już tak skuteczny.

– „Badania ukazały powiększające się guzy i już w grudniu poprzedniego roku Angelika zdecydowała się na szybką operację usunięcia piersi oraz węzłów chłonnych. Operacja przebiegła bez zarzutów, a wyniki badań rokowały pomyślnie na przyszłość” – czytamy na portalu Info.Elbląg.pl.

Wołynko szukała pomocy w różnych klinikach i zakwalifikowała się nawet do leczenia w jednej z nich, jednak terapia była za droga. Rodzina i znajomi zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Dawka leku potrzebnego zawodniczce kosztowała 20 tys. zł. Na całe leczenie trzeba było zebrać niemal 2 mln zł.

W akcję zaangażowało się całe środowisko siatkarskie. Przedmioty na licytację przekazała m.in. drużyna ŁKS-u Commercecon Łódź, a także Joanna Wołosz, która na pomoc Wołynko przekazała koszulkę klubową Imoco Volley z podpisami drużyny.

Niestety te wysiłki nie pomogły. Wołynko zmarła 23 kwietnia, o czym poinformował „Super Express”. Miała 31 lat i osierociła dwie małe córeczki.

„Wszystko pachnie zwłokami”. Rodzice w Rosji oburzeni.

Źródło: Super Express

Pół roku nauki 2 języków obcych
Pół roku nauki 2 języków obcych
34,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs Online: 6 miesięcy nauki dwóch języków obcych za 34,99 zł w eSpeaks.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz