Home Kategorie Ludzie Oświadczenie The Times: Nie żyje „Duch Kijowa” bohater Ukrainy.

Oświadczenie The Times: Nie żyje „Duch Kijowa” bohater Ukrainy.

Oświadczenie The Times: Nie żyje „Duch Kijowa” bohater Ukrainy.

Dziennik z Wielkiej Brytanii poinformował o śmierci „Ducha Kijowa”. Zginął w walce. Ponadto dziennik The Times potwierdził również tożsamośc Ukraińskiego bohatera.

Brytyjski dziennik „The Times” informuje o śmierci „Ducha Kijowa”. Pilot miał zginąć w połowie marca podczas bitwy powietrznej. Miał na swoim koncie mieć 40 zestrzeleń rosyjskich maszyn.

Duch Kijowa to 29-letni major Stepan Tarabalka, który miał polec podczas starcia z „przeważającymi” siłami wroga. The Times powołuje się na informacje z Ukraińskich źródeł.

Ukraiński pilot miał żonę i ośmioletniego synka. Tarabalka miał zostać odznaczony pośmiertnie najwyższym ukraińskim odznaczeniem za odwagę to jest Orderem Złotej Gwiazdy. Jego hełm oraz google zostaną wystawione na sprzedaż na aukcji w Londynie. Na ten moment jednak nie mamy więcej szczegółów.

„Duch Kijowa” uzyskał olbrzymia sławę po tym, jak ukraiński rząd opublikował w mediach społecznościowych specjalne nagrania, których pilot był bohaterem.  Wiele o nim mówiono. Dlatego też jego śmierć to duży cios.

Pilne! Rosja została zaatakowana. Nawet 70 zabitych.

Źródło: wprost.pl

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
249,99 zł
Oferta zakończona!
Lot paralotnią w tandemie (249,99 zł) i wideofilmowaniem (od 289,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz