Home Kategorie Poruszające Wyrok w sprawie zabójstwa 20-letniego Rafała Cybarta. Sędzia nie miał litości. [WIDEO]

Wyrok w sprawie zabójstwa 20-letniego Rafała Cybarta. Sędzia nie miał litości. [WIDEO]

Wyrok w sprawie zabójstwa 20-letniego Rafała Cybarta. Sędzia nie miał litości. [WIDEO]

 Po ponad 2 latach od porwania i zamordowania 20-letniego Rafała Cybarta zapadł wyrok. Sędzina Justyna Wawrzyńczak nie miała żadnej litości dla oskarżonych, tak jak oni nie mieli dla ofiary.

To był długi, żmudny, ponad 5-miesięczny proces. Obrońcy próbowali odwoływać się do choroby Konrada M. i do innych czynników, przez co proces tak długo trwał.

Biegli psychiatrzy i psychologowie nie mieli nie wątpliwości: wszyscy trzej oskarżeni byli tego dnia poczytalni i byli w stanie ocenić skutki swojego zachowania, mimo że byli oni pod wpływem różnych substancji odurzających. Wskazano również, że zachowanie Konrada M. jest sprzeczne z tym jak zachowują się osoby chore na Aspergera.

Ponadto należy zauważyć to, że sąd dysponował też wieloma innymi dowodami, m.in. nagraniami ze sklepów Obi w Płocku i Bricomarche w Lipnie. Mężczyźni kupili tam m.in. linkę, łopatę, wapno, denaturat. Innymi słowy wszystko to, co wykorzystano do dokonania morderstwa.

20-latek znał swoich oprawców – świadkowie zeznawali, że Rafał był „słupem” w działalności Łukasza R. i Kamila W. Motywem zbrodni miały być zeznania Rafała na policji. Sądzili, że „sprzedał” 0n ich policjantom. Mężczyźni nie przyznali się do zabójstwa i każdy z nich próbował umniejszać swoją rolę w tej zbrodni.

Oprawcy prawdopodobnie myśleli, że udusili Rafała linką. Ułożyli go w prowizorycznym grobie, przysypali wapnem i ziemią, a na koniec polali denaturatem. Przerażające jest to, że jak wskazuje opinia biegłych,  gdy go pochowano, Rafał jeszcze żył.

Sędzia nie miała dla oskarżonych żadnej litości.  Oskarżeni w tej sprawie zostali skazani na dożywotnie pozbawienie wolności. Łukasz R., Konrad M. i Kamil W. zostali ponadto pozbawieni praw publicznych na 10 lat. Mają także solidarnie wypłacić mamie Rafała 200 tys. złotych, a siostrze Rafała 50 tys. złotych. To jednak nie zwróci rodzinie, Rafała.

Pilne! Rosja została zaatakowana. Nawet 70 zabitych.

Źródło: portalplock.pl

Wybrany pakiet day spa w Future Fit Day SPA
Wybrany pakiet day spa w Future Fit Day SPA
179,99 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet day spa w Future Fit Day SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz