Home Kategorie Ludzie Ostre słowa Zełenskiego: Rosja zmieniła Mariupol w obóz koncentracyjny.

Ostre słowa Zełenskiego: Rosja zmieniła Mariupol w obóz koncentracyjny.

Ostre słowa Zełenskiego: Rosja zmieniła Mariupol w obóz koncentracyjny.

Sytuacja w Mariupolu jest nam wszystkim dobrze znana. To co spotkało to miasto oraz jego mieszkańców jest nam dobrze znane. Tym razem jednak do sytuacji Mariupola odniósł się prezydent Zełenski.

– „Miasto, które było jednym z najbardziej rozwiniętych w regionie, jest po prostu rosyjskim obozem koncentracyjnym pośród ruin. A porządek, jaki okupanci zaprowadzili w tej części Mariupola, którą niestety wciąż kontrolują, niewiele różni się od tego, co hitlerowcy robili na okupowanych terenach Europy Wschodniej” – powiedział Zełenski.

– „Dla Łysyczańska, Sewerodoniecka, Popasnej, Kramatorska, Słowiańska, Marinki i wszystkich innych miast i gmin Donbasu, które wojska rosyjskie chcą obrócić w ruinę, w tej wojnie decyduje się absolutnie wszystko” – mówił prezydent odnosząc się do sytuacji w innych regionach Ukrainy.

– „Tylko wtedy, gdy Ukraina wytrzyma, mieszkańcy tych miast będą żyć. Jeśli rosyjskim najeźdźcom uda się zrealizować swoje plany, przynajmniej częściowo, to i tak będą mieli dość artylerii i samolotów, by zniszczyć cały Donbas. Tak jak zniszczyli Mariupol” – tłumaczył prezydent.

– „Jestem pewien, że teraz Lend-Lease pomoże Ukrainie i całemu wolnemu światu pokonać ideologicznych spadkobierców nazistów, którzy rozpoczęli wojnę przeciwko nam na naszej ziemi. Lend-Lease i inne programy wspierające Ukrainę są konkretnym dowodem na to, że wolność wciąż jest w stanie obronić się przed tyranią” – stwierdził Zełenski.

Pilne! Premier został zatrzymany. Oskarża się go o handel narkotykami.

Źródło: onet.pl

Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
9,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego za 9 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz