Home Kategorie Życie Oświadczenie USA. Nie widzą zagrożenia użycia broni jądrowej przez Rosję.
1.25K

Oświadczenie USA. Nie widzą zagrożenia użycia broni jądrowej przez Rosję.

Oświadczenie USA. Nie widzą zagrożenia użycia broni jądrowej przez Rosję.

– „Stany Zjednoczone nie uważają, by istniało zagrożenie użycia przez Rosję broni nuklearnej, mimo niedawnej eskalacji retoryki Moskwy” – przekazał przedstawiciel USA.

– „Codziennie monitorujemy ich potencjał nuklearny najlepiej, jak potrafimy. Nie uważamy, by istniało zagrożenie użycia broni nuklearnej, ani by istniało zagrożenie dla terytorium NATO” – przekazało USA.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział w poniedziałek, że zachód jednak nie powinien leckceważyć ryzyka nuklearnego.

Rosja poinformowała na początku miesiąca, że do jesieni planuje rozmieścić swoje nowo przetestowane międzykontynentalne rakiety balistyczne Sarmat, które są przecież zdolne uderzyć na Stany Zjednoczone. Co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości.

Zachodnie obawy o ryzyko wojny nuklearnej wzrosły po tym, jak 24 lutego prezydent Władimir Putin rozpoczął inwazję Rosji na Ukrainę przemówieniem w którym wyraźnie zwrócił uwagę na potencjał nuklearny Rosji. Jednakże Amerykanie wyraźnie uspokajają społeczeństwo, że zagrożenie nie jest tak duże, jak usiłują to wmówić Rosjanie.

Pilne! Premier został zatrzymany. Oskarża się go o handel narkotykami.

Źródło: Rp.pl

 

Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
9,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego za 9 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz