Home Wideo Po tych słowach Ławrowa ludzie osłupieli. „Trudno było znieść ten bełkot”.

Po tych słowach Ławrowa ludzie osłupieli. „Trudno było znieść ten bełkot”.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wypowiedział się we włoskiej telewizji Rete 4. Wśród wszelkich tez rosyjskiej propagandy pojawiło się nawet porównanie Wołodymyra Zełenskiego do Adolfa Hitlera.

Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji, pierwszą szansę na wystąpienie w zachodnich mediach otrzymał dopiero 2 miesiące po rozpoczęciu wojny. Wypowiedź we włoskiej telewizji Rete 4 wykorzystał, aby zaprezentować pomysły rosyjskiej propagandy na usprawiedliwienie napaści na Ukrainę. Widzowie mogli usłyszeć, że Ukraińcy są nazistami, a Zełenski został porównany do Hitlera toczącego walkę z własnym narodem.

Widzowie i komentatorzy Rete 4 usłyszeli od Ławrowa, że Rosja dąży tylko do „denazyfikacji” Ukrainy i prowadzi działania tylko przeciwko celom wojskowym. Masakra w Buczy – w miejscowości po odbiciu spod kontroli Rosjan znaleziono niemal 300 ciał zabitych cywilów – została według ministra spraw zagranicznych Rosji „spreparowana” przez Ukrainę.

Kiedy w odpowiedzi na tezę o „denazyfikację” zaatakowanego kraju usłyszał odpowiedź, że przecież Zełenski z pochodzenia jest żydem, Ławrow stwierdził, że „Hitler też był Żydem”, a najgorszymi antysemitami są właśnie sami Żydzi.

Szef rosyjskiego MSZ przytoczył po raz kolejny twierdzenia, że Ukraina „toczy wojnę przeciw własnemu społeczeństwu i kulturze rosyjskiej” oraz promuje kulturę nazistowską. Podkreślił także, że „nieracjonalne rozszerzenie NATO” byłoby ogromnym zagrożeniem dla Rosji, która została zmuszona do tego, żeby się bronić.

Ławrow dodał, że Rosja chce po prostu, żeby Ukraina przestała być dla niej zagrożeniem.

– „Trudno było znieść ten deliryczny bełkot. Tam, gdzie dociera ruski mir – nie zostaje nic” – stwierdził w odpowiedzi obecny w studio Oles Horodecki, szef Stowarzyszenia Chrześcijańskiego Ukraińców we Włoszech.

PILNE! Rosja podjęła decyzję o ataku na Mołdawię. „Za kilka dni”.

Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
9,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego za 9 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz