Home Kategorie News Znaczna część wojsk Rosji „niezdolna do walki”. Odbudowa zajmie lata.
1.10K

Znaczna część wojsk Rosji „niezdolna do walki”. Odbudowa zajmie lata.

Znaczna część wojsk Rosji „niezdolna do walki”. Odbudowa zajmie lata.

Ponad 1/4 jednostek zaangażowanych przez Rosją do ataku na Ukrainę stała się niezdolna do dalszej walki, a odbudowa niektórych z nich zajmie lata – przekazało brytyjskie ministerstwo obrony.

Wojna na Ukrainie pokazała słabość Rosji. Tamtejsza armia od początku inwazji stosowała strategię pełną błędów i traciła wielu ludzi oraz ogrom sprzętu. Po 2 miesiącach walk liczba straconych przez Rosję czołgów przekroczyła 1000.

Ponad 20 000 rosyjskich żołnierzy zostało wyeliminowanych. Podkreśla się, że rannych jest zazwyczaj 3 razy więcej, niż zabitych. Część z wycofanych żołnierzy ma nawet odmawiać powrotu do walki po przegrupowaniu i zmianie celów. Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że niezdolne do walki jest już ponad 25% sił inwazyjnych, co jest potężnym ciosem dla Rosji.

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii codziennie dzieli się danymi wywiadowczymi na temat przebiegu wojny w Ukrainie. Resort publikuje nie tylko informacje na temat przebiegu walk, lecz także dane analityczne zebrane i opracowane przez służby wywiadowcze.

Z najnowszego raportu można się dowiedzieć, jak bardzo siły rosyjskie ucierpiały w ciągu dwóch miesięcy walk w Ukrainie.

– „Na początku konfliktu Rosja zaangażowała ponad 120 batalionowych grup taktycznych, co stanowiło około 65 procent jej wszystkich lądowych sił bojowych. Prawdopodobnie ponad jedna czwarta tych jednostek stała się obecnie nieefektywna bojowo. Niektóre z najbardziej elitarnych jednostek rosyjskich, w tym Siły Powietrznodesantowe, WDW, poniosły największe straty. Odbudowa tych sił zajmie Rosji prawdopodobnie lata” – poinformowali Brytyjczycy.

WDW to elitarne oddziały rosyjskie. To właśnie one poniosły ogromną porażkę na samym początku wojny, gdy Rosja próbowała przejąć lotnisko w Hostomlu niedaleko Kijowa.

PILNE! Rosja podjęła decyzję o ataku na Mołdawię. „Za kilka dni”.

Źródło: PAP

Rezonans magnetyczny wybranej partii lub całego ciała
Rezonans magnetyczny wybranej partii lub całego ciała
349,00 zł
400,00 zł
Oferta zakończona!
Rezonans magnetyczny wybranej partii lub całego ciała w Prime Med

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz