Home Kategorie News Rosjanie zaatakowali Odessę. Są zabici i ranni. Wśród celów również cerkiew.
3.34K

Rosjanie zaatakowali Odessę. Są zabici i ranni. Wśród celów również cerkiew.

Rosjanie zaatakowali Odessę. Są zabici i ranni. Wśród celów również cerkiew.

Są zabici i ranni po tym, jak w poniedziałek Rosjanie ostrzelali Odessę. Wśród ofiar śmiertelnych znalazł się 15-letni chłopak. Jeden z pocisków trafił w miejscową cerkiew.

Odessa to jedno z miejsc spodziewanej rosyjskiej ofensywy w południowej Ukrainie. W poniedziałek po południu mieszkańcy i lokalne media informowały o silnych eksplozjach w mieście. Szef władz obwodowych Maksym Marczenko potwierdził, że ostrzał spowodował ofiary śmiertelne i rannych.

– „Przeciwnik przeprowadził atak rakietowy na jeden z obiektów infrastruktury w Odessie” – napisał Marczenko w Telegramie.

Odeska rada miejska dodała:

– „W wyniku ostrzału rakietowego uszkodzeniu uległ budynek mieszkalny, w którym w momencie ataku znajdowało się pięć osób. Zginął 15-letni chłopiec.”

Agencja UNIAN, powołując się na sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksija Daniłowa, podała, że w poniedziałek w Odessie ostrzelano cerkiew Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego.

– „Odessa otrzymała nowe zestawy obrony przeciwlotniczej” – poinformował w sobotę przedstawiciel władz obwodu odeskiego Serhij Bratczuk na komunikatorze Telegram.

– „Noc w mieście i obwodzie minęła bez ostrzałów. Nasze siły obrony przeciwlotniczej otrzymały nowe zestawy do walki z wrogiem” – poinformował Bratczuk.

23 kwietnia w rosyjskim ataku rakietowym na Odessę jeden z pocisków uderzył w 15-piętrowy budynek mieszkalny, wywołując pożar. Zginęło co najmniej osiem osób, 18 zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych było 3-miesięczne niemowlę.

Putin chce wywołać wojnę na Bałkanach? „Bośnia kolejnym celem Rosji”.

Źródło: PAP

Mini Zoo Kucyk w Inwałd Parku: pakiety atrakcji dla dzieci i dorosłych
Mini Zoo Kucyk w Inwałd Parku: pakiety atrakcji dla dzieci i dorosłych
30,00 zł
40,00 zł
35 dni
do końca oferty!
Mini Zoo Kucyk w Inwałd Parku: pakiety atrakcji dla dzieci i dorosłych (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz