Home Kategorie News „Putin zrobi to 9 maja”. Wyciekły jego plany na Dzień Zwycięstwa.
7.34K

„Putin zrobi to 9 maja”. Wyciekły jego plany na Dzień Zwycięstwa.

„Putin zrobi to 9 maja”. Wyciekły jego plany na Dzień Zwycięstwa.

9 maja w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa, który ma upamiętniać pokonanie przez Związek Radziecki nazistowskich Niemiec w czasie II wojny światowej. Pierwotnie sądzono, że tego dnia Rosja ogłosi zwycięstwo na Ukrainie.

Wojska rosyjskie miały „oczyścić” centrum Mariupola na wschodzie Ukrainy ze zwłok i gruzu, aby 9 maja urządzić defiladę. Niewykluczone jednak, że porażki Rosjan i heroiczna obrona Ukraińców staną na przeszkodzie, aby w ten sposób „świętować” w tym ważnym dla nich dniu. Co zatem wydarzy się 9 maja. Oto możliwe scenariusze.

Wojna na Ukrainie początkowo miała trwać kilka dni. Wojska rosyjskie jednak od niemal 70 dni odnotowują kolejne straty. Rosja traci ludzi i sprzęt, a także spotyka się z zaciekłą obroną Ukraińców. Według brytyjskich urzędników Putin odnotował zbyt poważne straty, aby mówić o jakimkolwiek zwycięstwie.

Minister obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace przewiduje kolejne kroki Władimira Putina. Kluczową datą ma być właśnie Dzień Zwycięstwa. 9 maja podczas uroczystej parady rosyjski przywódca może wypowiedzieć wojnę „światowym nazistom” i ogłosić masową mobilizację rezerw.

Rosja miała też wykorzystać plan B zakładający przeniesienie wojsk wyłącznie na wschód Ukrainy i próbę aneksji obwodów donieckiego i ługańskiego.

O najgroźniejszym dla Ukrainy i świata scenariuszu informuje amerykańska stacja CNN. Zdaniem zachodnich urzędników Putin może dopiero wypowiedzieć wojnę Ukrainie właśnie w Dniu Zwycięstwa. Przypomnijmy, że rosyjska propaganda wciąż nie posługuje się słowem „wojna”. Działania wojsk Putina w Ukrainie określane są mianem „specjalnej operacji wojskowej”.  CNN pisze, że albo zrealizuje się wyżej opisany scenariusz dotyczący mobilizacji wojsk Kremla, albo dojdzie do eskalacji działań. „Albo jedno i drugie” – podaje stacja.

Rosja ogłosiła swoje „sankcje”. Władimir Putin podpisał dekret.

Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
99,99 zł
179,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami w Studiu Figura Jagody Wiśniewskiej – Bydgoszcz (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz