Home Kategorie News Pilne! Kraj zdecydował się na zwiększenie importu ropy z Kazachstanu.
1.76K

Pilne! Kraj zdecydował się na zwiększenie importu ropy z Kazachstanu.

Pilne! Kraj zdecydował się na zwiększenie importu ropy z Kazachstanu.

Według węgierskiego ministra spraw zagranicznych, 16 procent ropy zużywanej przez Węgry pochodzi z Kazachstanu. Węgry jeszcze bardziej chcą zwiększyć tą ilość, żeby uniezależnić się od Rosji.

– „Nie popieramy sankcji, które uderzają w gospodarkę węgierską. To nie jest decyzja polityczna, a kwestia bezpieczeństwa energetycznego Węgier. Obecnie bez ropy rosyjskiej nie możemy zapewnić sprawnego funkcjonowania gospodarki węgierskiej. Nie posiadamy alternatywnego szlaku dostaw ropy z innych kierunków”  – stwierdził Szijarto, odnosząc się do sankcji nałożonych na Węgry.

– „Węgry poprzez Ropociąg Przyjaźń sprowadzają 65 procent ropy czyli około 20 tys. ton dziennie. 16 procent ropy użytkowanej przez ten kraj pochodzi z Kazachstanu. Sankcje unijne mogą też uderzyć w możliwość sprowadzania ropy tranzytem przez terytorium Rosji, a więc i w ropę Kazachską”  – dodał Szijarto.

Obecnie toczy się dyskusja nad szóstym pakietem sankcji unijnych przeciwko Rosji. Wśród głównych kierunków potencjalnych sankcji jest wprowadzenie embarga na ropę z Rosji.

Pilne! Wchodzi w życie olbrzymia zmiana. To ważne dla właścicieli mieszkań i najemców.

Źródło: biznesalert.pl

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
Oferta zakończona!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz