Home Kategorie Zdrowie Szok! Inne państwa idą śladem Polski.

Szok! Inne państwa idą śladem Polski.

Szok! Inne państwa idą śladem Polski.

– „Do zmiany umów z dostawcami preparatu na COVID-19 przygotowują się – wzorem Polski – kolejne państwa” –  przekazał DGP.

– „Dziś odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Moderny w sprawie dostaw szczepionek, a na początek przyszłego tygodnia zaplanowano dalsze rozmowy z Pfizerem. Chodzi o przyszłość dostaw ok. 70 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19. Polska odmawia ich przyjęcia” – napisał DGP.

– „Z naszych informacji wynika, że tuż po tym, jak Polska ogłosiła, że zrywa umowę na dostawy, Bratysława miała wysłać Polakom list z gratulacjami. Teraz razem z innymi państwami regionu zastanawia się nad przeformułowaniem umowy” – dodał DGP.

Zauważono, że zamówienia przekraczają potrzeby

– „Słowacja, gdzie poziom wyszczepienia jest jeszcze niższy niż w Polsce, ma na rok 2022 zakontraktowanych ponad 7 mln dawek szczepionki – czyli więcej niż liczba obywateli. Kilka dni temu minister zdrowia Vladimír Lengvarský przekazał 124 tys. dawek szczepionki Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech karaibskiemu państwu Belize” –  DGP.

Przypomniano, że pod koniec kwietnia ministerstwa zdrowia Holandii i Niemiec oraz Czech przekonywały w rozmowie z „DGP”, że nie planują wprowadzać żadnych zmian do swoich kontraktów z Pfizerem. Teraz jednak zaczęło się to zmieniać i odchodzą od tego pomysłu.

Pilne! Wchodzi w życie olbrzymia zmiana. To ważne dla właścicieli mieszkań i najemców.

Źródło: Polsatnews.pl

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 300+ lokalizacji w ponad 180 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz