Home Kategorie News Pilne! Potężne uderzenie w Polaków. Szykujcie się.
29.60K

Pilne! Potężne uderzenie w Polaków. Szykujcie się.

Pilne! Potężne uderzenie w Polaków. Szykujcie się.

Rada Polityki Pieniężnej na majowym posiedzeniu podwyższyła główną stopę procentową o 0,75 pkt proc., zamiast o 1 pkt proc  jak podejrzewano.

– „W kwietniu Rada podwyższyła stopę referencyjną o 1 pkt proc., z 3,5 do 4,5 proc. Początkowo wydawało się, że tak duża zmiana stóp była ruchem jednorazowym, a w maju RPP wróci do mniejszych podwyżek. W kolejnych tygodniach, m.in. pod wpływem informacji z rynku pracy oraz pierwszego szacunku inflacji w kwietniu, ekonomiści nabrali przekonania, że RPP ponownie podniesie stopę referencyjną NBP o 1 pkt proc., do 5,5 proc.” – stwierdziło RP.

Oczekiwania ekonomistów są zróżnicowane. Część spodziewa się wzrostu stóp procentowych do 7-8 proc. i nie wykluczają oni również tego, że podwyżki mogą być jeszcze wyższe.

Analitycy z ING Banku Śląskiego ocenili niedawno, że nawet dwucyfrowy poziom stóp nie jest już w strefie niemożliwej abstrakcji jest całkowicie realny. Tak więc, Polacy szykujcie się na wzrost cen.

Niepewność co do dalszej ścieżki stóp procentowych potęguje u Polaków również niepewna polityka prowadzona przez Polski rząd. Dlatego też niestety, ale musimy szykować się na podwyżki.

Pilne! Wchodzi w życie olbrzymia zmiana. To ważne dla właścicieli mieszkań i najemców.

Źródło: parkiet.com

Gładkie ciało
Gładkie ciało
109,00 zł
278,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Depilacja SPEC3 Hybrid i Light Sheer Desire/Duet na 2 partie ciała za 109 zł i więcej w Depilacja.pl –

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz