Home Kategorie News Pilna konferencja ministra zdrowia. Rząd wprowadza zmiany od 16 maja.

Pilna konferencja ministra zdrowia. Rząd wprowadza zmiany od 16 maja.

Pilna konferencja ministra zdrowia. Rząd wprowadza zmiany od 16 maja.

Adam Niedzielski ogłosił, że 16 maja zostanie zniesiony stan epidemii, który obowiązuje od 20 marca 2020 roku. Od połowy maja ma obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego.

Adam Niedzielski ogłosił, że 16 maja zostanie zniesiony stan epidemii w Polsce.

– „Cały czas obserwujemy spadek zachorowań w Polsce. To samo zjawisko obserwujemy w szpitalnictwie. W tym momencie jest hospitalizowanych ok. 1000 osób” – powiedział minister zdrowia.

Jak dodał Niedzielski, „również czas hospitalizacji systematycznie skraca się”.

– „To nie jest żadne zniesienie epidemii, tylko – mówiąc symbolicznie – przełączenie czerwonego światła w sygnalizatorze, które się świeciło od dwóch lat, na światło pomarańczowe, które pokazuje, że jest ryzyko, jest zagrożenie, ale sytuacja zmierza w dobrym kierunku” – powiedział minister zdrowia.

– „Cały czas obserwujemy, czy nie pojawił się nowy niebezpieczny wariant koronawirusa, jednakże nie zauważyliśmy takiego. Również WHO nie ogłosiło żadnego alarmu w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa” – powiedział Adam Niedzielski.

– „Wrzesień będzie testem, w jakim miejscu jesteśmy z epidemią COVID-19. Dlatego co najmniej do tego czasu będziemy utrzymywać stan zagrożenia epidemicznego” – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Stan zagrożenia epidemicznego to sytuacja prawna wprowadzona na danym obszarze w związku z ryzykiem wystąpienia epidemii.

Pilne! Ukraina kontratakuje z dwóch stron.

Źródło: PAP

Wieloetapowe oczyszczanie cery
Wieloetapowe oczyszczanie cery
59,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz od 59,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz