Home Kategorie Życie Niebezpiecznie na granicy z Polską. Służby ostrzegają.

Niebezpiecznie na granicy z Polską. Służby ostrzegają.

Niebezpiecznie na granicy z Polską. Służby ostrzegają.

Na granicy Polski z Białorusią wciąż jest niebezpiecznie – stwierdził w piątek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żarnym. Nawiązał też do kolejnych propagandowych działań Rosji, które sugerują agresywne plany Polski wobec Ukrainy.

Na granicy polsko-białoruskiej nadal dochodzi do prób forsowania i wtargnięcia na teren naszego kraju. Chociaż w czasach wojny na Ukrainie kryzys migracyjny przycichł, służby nadal informują o agresywnych atakach migrantów na teren Białorusi wspieranych przez tamtejszych pograniczników.

Do sprawy odniósł się w piątek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Stanisław Żaryn poinformował, że ostatnie próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią były ochranianie przez służby Łukaszenki.

– „Na granicy Polski z Białorusią wciąż niebezpiecznie” – wskazał Żaryn.

Dodał, że w stronę polskich patroli leciały petardy i kamienie. Wcześniej sytuację na granicy polsko-białoruskiej skomentowała Straż Graniczna, umieszczając na Twitterze nagranie, na którym widać grupę agresywnych osób szturmujących granicę.

Według informacji Straży Granicznej do zdarzenia doszło na odcinku ochranianym prze placówkę SG w Czeremsze.

– „Wczorajsza próba siłowego przekroczenia granicy. Z kilkudziesięciu cudzoziemców na stronę polską przeszło 7 osób. Cudzoziemcy mieli ze sobą specjalnie skonstruowaną drabinę do przerzucania przez concertinę” – poinformowała SG. Zaznaczyła, że białoruskie służby rzucały petardami i kamieniami w polskie patrole.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych nawiązał też do działań Rosji, która zaostrza propagandowy kurs uderzający w Polskę.

– „Rosyjska propaganda prowadzi wieloelementowe działania wymierzone w Polskę. W ramach kampanii dezinformacyjnej Kreml szerzy kłamstwa i sugeruje, że rząd RP ma agresywne plany wobec Ukrainy, a nawet przygotowuje atak na jej terytorium” – ocenił w piątek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

– „Ukraiński polityk z partii prorosyjskiej kontynuuje szerzenie insynuacji pod adresem Polski, atakując jednocześnie prezydenta W. Zełenskiego” – wskazał.

Zdaniem Żaryna Ilya Kiva oskarża Kijów i Warszawę o prowadzenie przygotowań do aneksji zachodniej Ukrainy przez Polskę.

– „W sformułowanych na Telegramie oskarżeniach Kiva zarzuca władzom w Kijowie dążenie do utworzenia nowego państwa ukraińskiego ze stolicą we Lwowie, a następnie do zorganizowania referendum w celu włączenia tego państwa do Polski” – ocenił Żaryn.

– „Rosyjska propaganda bardzo chętnie cytuje słowa ukraińskiego polityka, które są prezentowane jako dowód agresywnych planów Polski wobec Ukrainy. Jednocześnie w materiałach propagandowych przypominane są wcześniejsze rosyjskie kłamstwa dotyczące rzekomych planów aneksji zachodniej Ukrainy przez Polskę” – dodał Żaryn.

Pilna konferencja ministra zdrowia. Rząd wprowadza zmiany od 16 maja.

Źródło: PAP

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
Oferta zakończona!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 300+ lokalizacji w ponad 180 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz