Home Kategorie Życie Dźgał 12-letnią Zosię nożem. Nowe informacje w sprawie ataku na dziecko pod szkołą.
2.24K

Dźgał 12-letnią Zosię nożem. Nowe informacje w sprawie ataku na dziecko pod szkołą.

Dźgał 12-letnią Zosię nożem. Nowe informacje w sprawie ataku na dziecko pod szkołą.

41-latek, który w czwartek zaatakował nożem przed szkołą w Bielsku-Białej 12-latką, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Dziecko trafiło do szpitala w stanie ciężkim.

Atak miał miejsce w czwartek ok. 13:00 przed szkołą podstawową nr 22 w centrum Bielska-Białej. Arkadiusz D. z nieznanych powodów zaatakował 12-latkę nożem. Mężczyzna tuż po zdarzeniu oddalił się, ale chwilę później zatrzymała go policja.

41-latek trafił do Bielskiego Centrum Psychiatrii. Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Południe wystąpiła do miejscowego sądu rejonowego o tymczasowy areszt mężczyzny. Rzecznik prokuratury okręgowej Agnieszka Michulec powiedziała, że posiedzenie sądu odbędzie się w sobotę.

Prokurator Michulec oświadczyła, że przed złożeniem wniosku w sądzie śledczy przedstawili 41-letniemu Arkadiuszowi D. zarzut „usiłowania zabójstwa ze skutkiem w postaci spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu”.

– „Podejrzany złożył wyjaśnienia. Przyznał się. Ofiara była osobą nieznaną mu, przypadkową. Motyw jest niewytłumaczalny. Ogólnie rzecz biorąc, ma związek z przebiegiem jego choroby” – powiedziała Agnieszka Michulec.

Jak podkreślił w piątek w rozmowie z Faktem rzecznik bielskiej policji, sprawcę i ofiarę nie łączyły „żadne więzi rodzinne czy inne sprawy”.

– „Była to przypadkowa ofiara. Pobrano mu krew do badań na obecność środków odurzających. Czekamy na badania biegłych psychiatrów, którzy mają zdecydować czy sprawca jest poczytalny i czy będziemy mogli wykonywać z nim dalsze czynności” – dodał asp. sztabowy Roman Szybiak.

Nieoficjalnie PAP dowiedziała się, że 41-letni napastnik mieszkał w bloku naprzeciwko szkoły. Jak wynika z relacji jego rodziny, leczył się na schizofrenię. Miał też przyjmować leki. Po zatrzymaniu trafił do szpitala psychiatrycznego, gdzie pilnowany jest przez policjantów.

12-latka z obrażeniami zagrażającymi jej życiu trafiła najpierw do szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej, a późnym popołudniem przetransportowano ją śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Ma rany brzucha, klatki piersiowej i nogi. W nocy przeszła operację. W ciężkim stanie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Atak nożownika w centrum miasta. Nie żyją co najmniej trzy osoby.

Źródło: PAP

Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
99,99 zł
297,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabiegi depilacji laserowej E-Light (IPL + RF) na wybraną partię i więcej od 99,99 zł w NanoMed Spa Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz