Home Kategorie News Uwaga na zmianę pogody. Najpierw ochłodzenie, potem eksplozja ciepła.
2.54K

Uwaga na zmianę pogody. Najpierw ochłodzenie, potem eksplozja ciepła.

Uwaga na zmianę pogody. Najpierw ochłodzenie, potem eksplozja ciepła.

Temperatura w Polsce wzrośnie w nadchodzącym tygodniu nawet do 30 stopni Celsjusza. Wcześniej jednak na terenie całego kraju ochłodzi się.

Pogoda w weekend według IMGW będzie „zróżnicowana”. W sobotę można spodziewać się przelotnych opadów deszczu, burz i gradu. W centrum i na zachodzie temperatura sięgać ma 21 – 22 stopni. Nad morzem i w kotlinach górskich ok. 12 stopni. Na północnym wschodzie 16 – 17 stopni.

W niedzielę będzie zimniej: IMGW podał, że temperatura maksymalna wynosić będzie od 12 stopni na północnym wschodzie do 19 stopni na południu. Nad morzem będzie jeszcze chłodniej – około 8 stopni. Ochłodzenie będzie odczuwalne na początku nadchodzącego tygodnia, a w środę i czwartek temperatura gwałtownie wzrośnie.

Według prognoz IMGW, 9 maja będzie nieco chłodniej niż w niedzielę, ale pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie od -2 stopni na północnym-wschodzie, przez 2 stopnie w centrum, do 7 stopni na południu. Przygruntowe przymrozki do -3 stopni spodziewane są na północy i w centrum. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 12 stopni na wschodzie do 17 stopni na zachodzie. Chłodniej będzie nad morzem i w kotlinach karpackich – ok. 10 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków północnych i wschodnich.

10 maja prognozowane jest małe i umiarkowane zachmurzenie. Nie będzie opadów. Minimalna temperatura wyniesie od 2 stopni na wschodzie i południ do 7 stopni na północnym-zachodzie. Na Podhalu będzie -2 stopnie. Temperatura maksymalna osiągnie 13 stopni na północy i w kotlinach karpackich aż do 22 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

11 maja będzie zdecydowanie cieplej, ale tylko w części kraju. Na północy będzie pochmurno z przelotnym deszczem. W reszcie Polski będzie pogodnie i bardziej słonecznie. Minimalna temperatura wyniesie od 5 do 11 stopni. Na Podhalu będzie ok. 3 stopni. Maksymalna temperatura wzrośnie i wyniesie od 18 stopni na wschodzie do 26 na zachodzie. Chłodniej będzie nad morzem – od 13 do 18 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W czwartek 12 maja eksplozja ciepła przeniesie się na południe kraju. W Polce będzie raczej pochmurno, spodziewane są opady deszczu i burze. Temperatura minimalna wyniesie od 6 stopni na Podhalu do 14 stopni na zachodzie. Temperatura maksymalna będzie sięgać od 14 stopni północnym-wschodzie i północy do 25 stopni na południu. Wiatr według prognozy będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru będą dochodzić do 70 km/h.

Niewykluczone, że w niektórych częściach kraju temperatura wzrośnie do 27-28 stopni – takie wartości wskazuje pogoda długoterminowa opublikowana przez IMGW.

Rosja w ogniu. Kolejne regiony trawione przez pożary.

Masaż klasyczny lub relaksacyjny
Masaż klasyczny lub relaksacyjny
47,99 zł
59,99 zł
Oferta zakończona!
Wybrany 60-minutowy masaż od 49,99 zł w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz