Home Kategorie News „Rozkaz prezydenta został wykonany”. Przełomowe wieści z Ukrainy.
11.22K

„Rozkaz prezydenta został wykonany”. Przełomowe wieści z Ukrainy.

„Rozkaz prezydenta został wykonany”. Przełomowe wieści z Ukrainy.

Ewakuacja cywilów z kombinatu Azowstal w Mariupolu została zakończona – przekazała w sobotę wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk. Z terenu huty wyprowadzono wszystkie kobiety, dzieci i osoby starsze.

Azowstal w Mariupolu to ostatni punkt oporu, gdzie walczą jeszcze obrońcy portowego miasta. 7 maja po południu wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk przekazała informację o zakończeniu ewakuacji cywilów.

– „Rozkaz prezydenta został wykonany: wszystkie kobiety, dzieci i osoby starsze ewakuowano z Azowstalu. Tę część operacji humanitarnej w Mariupolu zakończono” – napisała Wereszczuk na Facebooku.

W sobotnim komunikacie sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że wojska rosyjskie kontynuują atak na kombinat Azowstal w obleganym Mariupolu.

– „Wróg nadal blokuje pododdziały sił obrony w rejonie fabryki Azowstal. Prowadzone są działania szturmowe przy użyciu ognia artyleryjskiego i czołgów” – czytamy.

Wcześniej przedstawiciel dowództwa pułku Azow powiedział portalowi Ukrainska Prawda, że trzech obrońców Azowstalu zginęło, a sześciu odniosło obrażenia w piątek podczas ewakuacji cywilów na skutek rosyjskich ostrzałów.

Kolejny sukces Ukraińców na Morzu Czarnym. Zatopili łódź desantową Rosjan.

Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
69,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta z zaświadczeniem MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz