Home Kategorie Życie Rosja zaatakuje 9 maja kolejny kraj? Generał zabrał głos.
12.57K

Rosja zaatakuje 9 maja kolejny kraj? Generał zabrał głos.

Rosja zaatakuje 9 maja kolejny kraj? Generał zabrał głos.

Były dowódca jednostki specjalnej GROM gen. dyw. rezerwy Roman Polko w rozmowie z PAP stwierdził, że potencjał rosyjskiej armii wyczerpuje się, stąd też atak na Mołdawię byłby absurdalnym zachowaniem Putina.

W czwartek ukraińska telewizja Kanał 24 poinformowała, że Rosja opracowała szczegółowy plan agresji na Mołdawię, a dniem jej rozpoczęcia może być 9 maja. Powołała się przy tym na źródło w ukraińskich służbach specjalnych.

Były dowódca jednostki specjalnej GROM gen. dyw. rezerwy Roman Polko ocenił w rozmowie z PAP, że atak Rosji na Mołdawię byłby „absurdalny z wojskowego punktu widzenia, ponieważ jest to zaprzeczenie zasad sztuki wojennej”, według których rozproszenie potencjału wojskowego nie prowadzi do osiągnięcia założonych celów. Polko powiedział, że jego zdaniem widać wyraźnie, że „potencjał rosyjskiej armii się wyczerpuje”.

Generał Polko podkreślił, że wojska Rosji mają trudności ze zdobyciem i utrzymaniem takich miejscowości, jak Były dowódca jednostki specjalnej GROM gen. dyw. rezerwy Roman Polko ocenił w rozmowie z PAP, że atak Rosji na Mołdawię byłby „absurdalny z wojskowego punktu widzenia, ponieważ jest to zaprzeczenie zasad sztuki wojennej”, według których rozproszenie potencjału wojskowego nie prowadzi do osiągnięcia założonych celów. Polko powiedział, że jego zdaniem widać wyraźnie, że „potencjał rosyjskiej armii się wyczerpuje”.

Jak dodał, „podbicie Mołdawii przez Rosję ostatecznie wcale nie byłoby takie łatwe”. Generał stwierdził, że taki pomysł mógł zrodzić się wyłącznie w głowach Władimira Putina i Siergieja Szojgu, czyli „ludzi, którzy o wojsku nie mają żadnego pojęcia”.

– „Szojgu nigdy nie służył w armii, dlatego to może być jedynie przerost ambicji nad rzeczywistymi możliwościami” – przyznał.

Nadchodzi koniec władzy Putina? „Ta decyzja może wywołać rewolucję w Rosji”.

Źródło: PAP

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz