Home Kategorie Życie „Wojska dotrą do granicy z Polską”. Wicemarszałek rosyjskiej Dumy wskazał cel Putina.
9.41K

„Wojska dotrą do granicy z Polską”. Wicemarszałek rosyjskiej Dumy wskazał cel Putina.

„Wojska dotrą do granicy z Polską”. Wicemarszałek rosyjskiej Dumy wskazał cel Putina.

Wicemarszałek rosyjskiej Dumy Piotr Tołstoj rozmawiał z włoską gazetą „La Repubblica”. „Myślę, że skończymy, gdy dotrzemy do granicy z Polską” – stwierdził.

Rosja utknęła w wojnie na Ukrainie. Wojska agresora zostały wypchnięte spod Kijowa, Czernihowa i Sum. Po ponad 70 dniach inwazji powoli posuwają się w głąb obwodów donieckiego i ługańskiego, a na południu koncentrują się na opanowaniu obwodu chersońskiego i większości obwodu zaporoskiego.

Po porażce Rosji pod Kijowem i przerzuceniu sił na wschód wydaje się, że Rosja będzie dążyła jedynie do opanowania ziem na wschód od Dniepru. O tym, że agresorzy chcą podporządkowania całej Ukrainy dowodzą jednak słowa wicemarszałka rosyjskiej Dumy.

Piotr Tołstoj powiedział w wywiadzie dla włoskiej „La Repubblica”, że to Rosjanie zdecydują, kiedy „operacja specjalna” zostanie zakończona. Wskazał przy tym zasadniczy cel wojsk Putina.

– „Myślę, że skończymy, gdy wojska dotrą do granicy z Polską” – powiedział wiceprzewodniczący Dumy Państwowej Piotr Tołstoj.

Wywiad ukazał się we włoskiej gazecie 3 maja. Tołstoj wskazał, że celem Rosji jest trwała denazyfikacja Ukrainy.

– „Mamy na myśli zakaz heroizowania nazistów, takich jak Stepan Bandera czy Roman Szuchewycz. Widzieliście, że prawie wszyscy żołnierze ukraińskich batalionów nacjonalistycznych, którzy poddają się, mają tatuaże ze swastyką i z godłem SS. Niedopuszczalne na ziemiach, które wygrały II wojnę światową” – powiedział.

Odgrażał się również Finlandii i Szwecji – państwom, które zgłosiły swój akces do sojuszu NATO.

– „Jeśli Finlandia i Szwecja przyłączą się, będą miały na swoich granicach nasze rakiety nuklearne” – powiedział wicemarszałek Dumy.

Rosjanie zrzucili bombę na szkołę. „W środku była cała wioska”.

Kawiorowy rytuał spa
Kawiorowy rytuał spa
89,99 zł
Oferta zakończona!
Kawiorowy rytuał spa (89,99 zł) z zabiegiem na dłonie (109,99 zł) i więcej w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz