Home Kategorie Życie Czesi z najwyższą dzietnością w Europie! Polacy? Z najniższą.

Czesi z najwyższą dzietnością w Europie! Polacy? Z najniższą.

Czesi z najwyższą dzietnością w Europie! Polacy? Z najniższą.

Dzietność w naszym kraju należy do najmniejszych w całej UE. Zwłaszcza jeżeli porównamy to z Czechami, gdzie jest prawdziwe boom jeżeli chodzi o dzieci.

Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) opublikował nowe dane dotyczące poziomu dzietności w krajach Unii Europejskiej w 2020 roku. Dane te wskazują jasno w jak dobrej sytuacji są Czesi i w jak złej jest Polska. Nie można tego zignorować.

Dane sugerują, że dzietność w naszym kraju wyniosła w 2020 roku jedynie 1,40. Faktem jest, że w Europie znajdziemy kilka krajów o niższym wskaźniku.  Jednakże, jeżeli chodzi o nasz region, to jesteśmy zdecydowanie najgorsi.

Jedynie 8 państw odnotowało dzietność na poziomie niższym niż 1,40. Była to, Austria, Finlandia oraz 6 gospodarek z południowej Europy: Włochy, Malta, Cypr, Grecja, Portugalia i Hiszpania. Najniższe wskaźniki odnotowano na Malcie (1,13), W Hiszpanii (1,19) oraz we Włoszech (1,24). Ciekawe jest to, że w wszystkich tych przypadkach, mówimy o państwach ze słabnącą gospodarką po kryzysie w 2008 roku.

Z kolei krajami o najwyższych wskaźnikach były Czechy (1,71), Rumunia (1,80) oraz Francja (1,83). W Czechach doszło do prawdziwego cudu demograficznego, który niewątpliwie warty jest odnotowania.

Wróżbita Maciej przewiduje, co stanie się na Ukrainie. Padła konkretna data.

Źródło: obserwatorgospodarczy.pl

 

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
Oferta zakończona!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 300+ lokalizacji w ponad 180 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz