Home Kategorie News Kluczowy tydzień dla Finów. Rekordowe poparcie dla dołączenia do NATO.

Kluczowy tydzień dla Finów. Rekordowe poparcie dla dołączenia do NATO.

Kluczowy tydzień dla Finów. Rekordowe poparcie dla dołączenia do NATO.

W związku z wybuchem wojny w Ukrainie i zagrożeniem ze strony Rosji idea dołączenia do NATO w Finlandii jest bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej.

Poparcie dla pomysłu zostania członkiem Sojuszu przekroczyło 60 proc. To więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Zwykle wynosiło ono około 30% to jest między rokiem 1998 a 2021.

Sytuacja radykalnie zmieniła się w związku z wybuchem wojny w Ukrainie.  Dane z marca z kolei wskazują na poparcie wynoszące 60%. Wynik ten przebito w kwietniowym sondażu.

Najwyższy odsetek poparcia jest w najstarszej grupie wiekowej. Wśród ludzi 70+ poparcie wynosi 70%. Najniższe jest wśród osób poniżej 30 roku życia. Tylko 39% z nich jest za dołączeniem do NATO.

Helsinki chcą złożyć oficjalny wniosek o przyjęcie do NATO w tym tygodniu. Prawdopodobnie wydarzy się to 12 maja. Premier fin już jasno zapowiadał, że do tego dojdzie. Mamy nadzieje, że Finlandia dołączy do NATO.

– „Zapowiedziałem, że najpóźniej do 12 maja przedstawię swoje stanowisko w sprawie członkostwa Finlandii w NATO. Będziemy działać w sposób zaplanowany i wspólny. Cel jest jasny: zagwarantować bezpieczeństwo Finlandii w każdych okolicznościach” – powiedział premier.

Wróżbita Maciej przewiduje, co stanie się na Ukrainie. Padła konkretna data.

Źródło: wp.pl

 

Manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy
29,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Manicure hybrydowy od 29,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz