Home Kategorie Zdrowie Szokująca decyzja! Aktorzy-lekarze i influencer marketing znikną z reklam wyrobów medycznych.

Szokująca decyzja! Aktorzy-lekarze i influencer marketing znikną z reklam wyrobów medycznych.

Szokująca decyzja! Aktorzy-lekarze i influencer marketing znikną z reklam wyrobów medycznych.

W wyniku podpisanej przez prezydenta RP nowelizacji ustawy  o wyrobach medycznych z 7 kwietnia 2022 r., zmieniają się regulacje dotyczące reklam tych produktów. To koniec znanych reklam.

Wprowadzony przepis dotyczący zakazu reklamy, która wykorzystuje wizerunek lekarzy lub sugestię, że osoba na ekranie lub bilbordzie wykonuje zawód medyczny, dotknie wyroby medyczne co jest naszym zdaniem dobrym pomysłem.

Od 1 stycznia 2023 roku usłyszymy w przekazach reklamowych zmienioną treść ostrzeżeń przed niewłaściwym użyciem takich produktów.

Musicie zauważyć, że Ustawa o wyrobach medycznych z 7 kwietnia 2022 r., dostosowuje polski rynek wyrobów medycznych do regulacji unijnych tj. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro. Dla nas w praktyce oznacza to koniec reklam z aktorami udającymi lekarzy, którzy zachwalają jakieś produkty w stylu leków na zespół niespokojnych nóg.

Według przepisów, które już weszły w życie, reklama wyrobu kierowana do publicznej wiadomości nie może wprowadzać w błąd, oraz musi być sformułowana w sposób zrozumiały dla osoby bez wykształcenia medycznego. Koniec dziwnego nazewnictwa chorób, składników i suplementów itd. Jesteśmy pewni, że wielu osobom ten pomysł przypadnie do gustu. Nam też.

Pilne! Rząd powiedział dość. Zmusi właścicieli mieszkań i lokali do ich wynajęcia.

Źródło: wirtualnemedia.pl

 

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
25,60 zł
45,99 zł
Oferta zakończona!
Zdjęcia do dowodu osobistego, wizy lub pracy dyplomowej za 32 zł w AB Foto – 18 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz