Home Kategorie News Pilne! Rosja uznana za państwo terrorystyczne.
4.15K

Pilne! Rosja uznana za państwo terrorystyczne.

Pilne! Rosja uznana za państwo terrorystyczne.

– „Reżim Kremla dąży do zniszczenia narodu ukraińskiego, więc takie działania należy uznać za ludobójstwo, a Rosja jest państwem wspierającym i przeprowadzającym terroryzm” – stwierdził parlament.

Sejm jednogłośnie przegłosował odpowiednią uchwałę – 128 głosów. Sejm stwierdził w nim, że rosyjskie siły zbrojne i najemnicy popełnili masowe zbrodnie wojenne na terenie Ukrainy, zwłaszcza w takich miastach jak Mariupol czy Bucza.

Zgodnie z dokumentem, cel całkowitego lub częściowego zniszczenia narodu ukraińskiego, jego ducha widzi się poprzez zabijanie jego członków przez całe rodziny, w tym dzieci, porywanie ich, torturowanie, gwałcenie, w tym nieletnich, wyszydzanie ciał zabitych oraz tortury.

– „Seimas Litwy uznaje zakrojoną na pełną skalę agresję zbrojną sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej i jej przywódców politycznych i wojskowych na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego 2022 r., jako ludobójstwo narodu ukraińskiego” – napisano w rezolucji.

Pilne! Rząd powiedział dość. Zmusi właścicieli mieszkań i lokali do ich wynajęcia.

Źródło: delfi-lt

 

 

Aqua Park Zakopane: termy
Aqua Park Zakopane: termy
39,99 zł
50,00 zł
187 dni
do końca oferty!
Termy: 2,5-godzinny bilet wstępu (od 39,99 zł) lub całodzienny bilet open (od 59,99 zł) do Aqua Parku Zakopane (do -33%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz