Home Kategorie News Białoruś rozmieszcza wojska przy granicy z Polską. „Zapewnienie bezpieczeństwa”.
5.17K

Białoruś rozmieszcza wojska przy granicy z Polską. „Zapewnienie bezpieczeństwa”.

Białoruś rozmieszcza wojska przy granicy z Polską. „Zapewnienie bezpieczeństwa”.

Białoruś wysłała na granicę z Polską, Litwą i Ukrainą dodatkowe wojska. Taką informację przekazał szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Białorusi gen. Wiktar Hulewicz.

Generał Hulewicz tłumaczył:

– „W ramach drugiego etapu sprawdzianu sił szybkiego reagowania na zachodni i północno-zachodni kierunek operacyjny skierowano batalionowe grupy taktyczne. W celu ich wzmocnienia umieszczane tam są pododdziały obrony przeciwlotniczej, wojsk rakietowych i artylerii.”

– „W celu zapewnienia bezpieczeństwa na kierunku południowym na trzech kierunkach taktycznych rozmieszczono siły operacji specjalnych” – powiedział generał o granicy z Ukrainą.

Hulewicz tłumaczył przy tym, że jest to reakcja Mińska na zwiększenie sił „USA i ich sojuszników” przy granicy Białorusi, a także na „zgrupowanie utworzone na południu” przez Ukrainę.

Wcześniej minister obrony Białorusi Wiktar Chrenin powiedział, że ruchy białoruskich wojsk to rozpoczęty we wtorek drugi etap sprawdzianu sił reagowania, który, jak twierdzi Mińsk, jest „reakcją” na trwające od 1 maja manewry NATO. O rozpoczęciu niezapowiedzianego sprawdzianu białoruskich sił reagowania poinformowano 4 maja.

Białoruskie ministerstwo obrony ogłosiło również rozpoczęcie formowania sił Obrony Terytorialnej w Kobryniu (obwód brzeski) i Lidzie (obwód grodzieński) na zachodzie kraju. Jak podano, odbywa się to w ramach „sprawdzianu organów dowodzenia Obroną Terytorialną”, a utworzone oddziały będą skierowane do „ochrony ważnych obiektów”.

Pilne! USA domaga się posiedzenia ONZ.

Źródło: PAP

Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
69,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta z zaświadczeniem MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz