Home Kategorie News Nadchodzi gwałtowna zmiana pogody. IMGW wydał ostrzeżenia.
3.78K

Nadchodzi gwałtowna zmiana pogody. IMGW wydał ostrzeżenia.

Nadchodzi gwałtowna zmiana pogody. IMGW wydał ostrzeżenia.

W czwartek w Polsce wschodniej i południowej zaznaczy się wpływ aktywnego frontu chłodnego. Na południowym-wschodzie burze mogą być wyjątkowo gwałtowne.

Pogoda na połsuniowym-wschodzie Polski będzie burzowa. Jak przekazano w komunikacie, „za frontem napłynie chłodniejsza masa powietrza i w weekend oraz na początku przyszłego tygodnia odczujemy ochłodzenie – szczególnie mieszkańcy północno-wschodniej Polski”.

Front, który od wtorku zaznacza się na północy Polski, w czwartek aktywuje się i przemieści na południowy-wschód kraju. Przed nim nadal napływać będzie bardzo ciepłe i niestabilne powietrze polarne morskie.

Temperatura maksymalna na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu sięgnie nawet 27-28 stopni C i już od godzin południowych we wschodniej połowie kraju zaczną się rozwijać chmury kłębiaste z przelotnymi opadami deszczu oraz burze.

Chłodniej i spokojniej będzie w zachodniej połowie Polski. Tam temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni C do 22 stopni, a nad morzem około 14 stopni C i tylko gdzieniegdzie pojawią się słabe przelotne opady deszczu.

IMGW informuje, że „duży gradient termiczny na linii frontu oraz dobre warunki kinematyczne w troposferze sprawią, że burze na południowym wschodzie Polski będą dobrze zorganizowane i mogą przyjmować formę superkomórek burzowych”.

– „W takim przypadku będą nieść zagrożenie silnymi porywami wiatru do 95 km/godz., dużym gradem oraz krótkotrwałymi, ale intensywnymi opadami deszczu (miejscami około 20 mm). Na pozostałym obszarze, czyli od Podlasia, przez województwo mazowieckie, świętokrzyskie po śląskie, można spodziewać się burz z opadami do 15 mm i porywami wiatru do 80 km/godz. oraz z gradem (tam prawdopodobieństwo wystąpienia dużego gradu jest mniejsze)” – zauważono w komunikacie.

Burze będą szybko przemieszczać się z zachodu na wschód i wieczorem zanikną lub odsuną się poza granice kraju. Noc będzie więc spokojniejsza i chłodniejsza.

W kolejnych dniach chłodniej będzie na północy, a cieplej na południu Polski. Będzie chłodno, ale raczej bez przymrozków. Dopiero po niedzieli prognozuje się zimne noce z przygruntowymi przymrozkami na północy i wschodzie Polski.

Białoruś rozmieszcza wojska przy granicy z Polską. „Zapewnienie bezpieczeństwa”.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
11,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
14,99 zł za groupon zniżkowy wart 100 zł na makijaż permanentny oczu i więcej w Eliksir Piękna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz