Home Kategorie Poruszające Rosjanie strzelali cywilom w plecy. Wstrząsające nagranie z okolic Kijowa.

Rosjanie strzelali cywilom w plecy. Wstrząsające nagranie z okolic Kijowa.

CNN opublikowało wstrząsające nagranie ukazujące, jak rosyjscy żołnierze strzelają w plecy właściciela i pracownika salonu samochodowego pod Kijowem, a później plądrują budynki. Obaj mężczyźni byli nieuzbrojeni.

Rosjanie cały czas twierdzą, że ich wojska nie atakują na Ukrainie cywilów. Mord w Irpieniu i Buczy określany jest przez Kreml „ukraińską inscenizacją”. Pojawiają się też absurdalne oskarżenia o to, że za śmierć cywilów odpowiada ukraińskie wojsko.

CNN pokazało wstrząsające nagranie, na którym widać, jak rosyjscy żołnierze strzelają pod Kijowem do nieuzbrojonych cywilów. Na nagraniach zarejestrowanych przez monitoring salonu położonego przy podkijowskiej autostradzie, widać, jak 16 marca Rosjanie wdzierają się na jego teren.

Właściciel biznesu i jego 68-letni ochroniarz wychodzą do nich z rękami w górze. Obaj nieuzbrojeni. Żołnierze przeszukują mężczyzn i pozwalają im odejść, ale gdy Ukraińcy odwracają się, otrzymują serię z karabinu.

Właściciel ginie na miejscu. Ochroniarzowi udaje się dotrzeć do biura i wezwać na pomoc obronę terytorialną. Jak informuje CNN, starszy mężczyzna ostatecznie zmarł jednak z utraty krwi, zanim udało mu się skutecznie udzielić pomocy.

Zdarzenie zarejestrowało kilka kamer monitoringu. Ukraińska prokuratura bada nagrania jako potencjalny dowód na zbrodnie wojenne.

„Piekło na Ziemi jest właśnie tam”. Rosjanie czołgami chcą wedrzeć się do Azwostalu.

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
19,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz