Home Kategorie Życie Wojna może rozprzestrzenić się na Polskę? „Po wejściu Finlandii do NATO”.
4.89K

Wojna może rozprzestrzenić się na Polskę? „Po wejściu Finlandii do NATO”.

Wojna może rozprzestrzenić się na Polskę? „Po wejściu Finlandii do NATO”.

Chiński politolog Liu Xiang twierdzi, że wejście Finlandii do NATO może być zagrożeniem dla Polski i państw bałtyckich. Według niego decyzja Finów może oznaczać rozprzestrzenienie się wojny na Polskę.

Wojna na Ukrainie może w przyszłości rozprzestrzenić się na Polskę i kraje bałtyckie. Tak twierdzi Liu Xiang – politolog z Chińskiej Akademii Nauk Społecznych. Rosnące zagrożenie według niego może być konsekwencją decyzji Finlandii o wejściu do NATO.

Liu Xiang uważa, że wejście Finlandii i Szwecji do NATO nie jest niczym zaskakującym, bo kraje te od lat związane były militarnie i politycznie z Zachodem.

– „Przystąpienie Finlandii i Szwecji jest w zasadzie formalnością, ponieważ kraje te ściśle współpracują z Sojuszem Północnoatlantyckim” – stwierdził.

Politolog zauważa, że rozszerzenie NATO o kraje nordyckie może wywołać konsekwencje w postaci rosnącego zagrożenia bezpieczeństwa Polski i krajów Europy Środkowej.

– „Polska to kluczowy punkt tranzytowy dla dostaw broni z NATO” – wskazał Xiang.

To ten region, a nie Skandynawia, może w ocenie chińskiego eksperta stać się celem działań Rosji. Liu Xiang podkreślił też, że Litwa niepotrzebnie eskaluje napięcie w relacjach z Rosją. Chodzi o niedawną decyzję parlamentu Litwy o uznaniu Federacji Rosyjskiej za „państwo terrorystyczne”, które dopuściło się „zbrodni ludobójstwa”.

– „Takie uwagi są niebezpieczne, ponieważ powodują podjęcie wyprzedzających środków zaradczych, opartych na możliwości przyszłych ataków wynikających z obecnej wrogości” – ocenił politolog.

Kreml grozi Finlandii. „Rosja będzie zmuszona podjąć wojskowe kroki odwetowe”.

Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających
Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających
67,00 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających w FABRYKA ENDORFINY Studio relaksu i modelowania sylwetki

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz