Home Kategorie Ludzie Aktor Piotr Z. odpowie za znieważenie rzeczniczki Straży Granicznej. Wpłynął akt oskarżenia.

Aktor Piotr Z. odpowie za znieważenie rzeczniczki Straży Granicznej. Wpłynął akt oskarżenia.

Aktor Piotr Z. odpowie za znieważenie rzeczniczki Straży Granicznej. Wpłynął akt oskarżenia.

Piotr Z. został oskarżony o znieważenie rzeczniczki prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej. Do sądu wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie.

W listopadzie 2021 Piotr Z. opublikował na Facebooku wpis, który uderzał w rzeczniczkę Straży Granicznej, Annę Michalską. W opisie zdjęcia nazwał ją „twarzą bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS”. Post wkrótce zniknął z profilu aktora, lecz sprawą zdążył zainteresować się Ośrodek Monitorowania Antypolonizmów. Fundacja zapowiedziała, że w sprawie aktora złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Piotr Z. w odpowiedzi podkreślił, że jego wpis dotyczył wyłącznie rzeczniczki i nie należy interpretować go jako atak na służby mundurowe. Przy okazji zainteresowano się innymi wpisami aktora. Ostatecznie polska policja postanowiła zakończyć współpracę z nim.

10 maja do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów wpłynął akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Z. Przekazała go Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Aktorowi postawiono zarzut zniesławienia i znieważenia rzecznik prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej, Anny Michalskiej. Przesłuchanie aktora w tej sprawie odbyło się pod koniec marca.

– „Nie przyznał się do zarzucanego czynu i złożył krótkie wyjaśnienia” – informowała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Za zniesławienie i znieważenie funkcjonariusza aktorowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Piotr Z. skomentował sprawę w rozmowie z portalem Plejada. Jak podkreślił, jest zdania, że określenia zawarte w jego wpisie nie miały charakteru znieważającego.

– „Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli” – powiedział.

Zenek Martyniuk w szponach nałogu. Towarzyszy mu od 18. roku życia.

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
Oferta zakończona!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz