Home Kategorie News Alarmy w całej Polsce. Premier podpisał zarządzenie.
10.39K

Alarmy w całej Polsce. Premier podpisał zarządzenie.

Alarmy w całej Polsce. Premier podpisał zarządzenie.

Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE-CRP będą obowiązywać do 31 maja. Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie w tej sprawie.

Stopnie alarmowe w Polsce będą obowiązywać do końca maja. Premier wprowadził je na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych.

– „Są przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności” – podkreśliło w komunikacie MSWiA.

Stopień BRAVO to drugi w czterostopniowej skali stopni alarmowych i wprowadza się go w przypadku zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym. Obecnie ma charakter prewencyjny.

Stopień alarmowy CHARLIE-CRP został natomiast wprowadzony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Tak wysoki stopień – trzeci z czterech – obowiązuje w kraju po raz pierwszy. Premier wprowadził go 21 lutego. Wcześniej, od połowy lutego, obowiązywał pierwszy stopień ALFA-CRP.

– „Podczas obowiązywania stopnia alarmowego należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń” – wyjaśniło MSWiA.

„Polska zaatakuje Naddniestrze i wkroczy do Ukrainy”. RCB ostrzega przed dezinformacją.

Okulary korekcyjne
Okulary korekcyjne
19,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Okulary korekcyjne: 19,99 zł za groupon zniżkowy wart 120 zł i więcej opcji w AndyOptic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz