Home Kategorie Życie „Polska w pierwszej linii do denazyfikacji”. Szokująca deklaracja Rosji.
10.15K

„Polska w pierwszej linii do denazyfikacji”. Szokująca deklaracja Rosji.

„Polska w pierwszej linii do denazyfikacji”. Szokująca deklaracja Rosji.

– Swoimi wypowiedziami o Rosji jako „raku” i o „odszkodowaniach”, które powinniśmy płacić Ukrainie, Polska zachęca nas do tego, abyśmy ją postawili w pierwszej linii po Ukrainie do denazyfikacji – stwierdził Oleg Morozow, deputowany do Dumy Państwowej Rosji z partii Putina.

Wojna na Ukrainie sprawiła, że Zachód otwarcie przeciwstawił się Rosji. Polska wiedzie prym w tej kwestii. Do tej pory przekazaliśmy Ukraińcom uzbrojenie i gościmy w naszym kraju ponad 2 mln uchodźców.

Działania Polski, która domaga się ostrych sankcji na surowce energetyczne z Rosji, wzbudzają tam coraz większą irytację. Gazprom odciął dostawy gazu, a komentując wypowiedzi udzielone przez premiera Morawieckiego o konieczności wykorzenienia ideologii, która doprowadziła do ataku na Ukrainę, deputowany Oleg Morozow opublikował na Telegramie wiadomość, w której wskazał że Polska powinna być następna do „denazyfikacji”.

RIA Novosti przytoczyła wypowiedź Morozowa, przypominając o stanowisku Morawieckiego, które zaprezentował na łamach Daily Telegraph. Premier wskazał, że nie wystarczy obronić Ukrainy, ale trzeba też „wykorzenić stojącą za atakiem ideologię”.

– „Nie możemy mieć żadnych złudzeń. To nie jest szaleństwo, ale przemyślana strategia, która już otworzyła bramy do ludobójstwa. „Russkij Mir” to rak, który trawi nie tylko większość rosyjskiego społeczeństwa, ale stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy. Dlatego nie wystarczy wspierać Ukrainę w jej militarnej walce z Rosją. Musimy całkowicie wykorzenić tę nową, potworną ideologię” – stwierdził Morawiecki.

Wypowiedź spotkała się z ostrymi reakcjami Rosji. Wiceszefowa Dumy stwierdziła, że słowa polskiego premiera były „w istocie faszystowskie”. Oleg Morozow poszedł o krok dalej, wskazując, że „Polska zachęca nas do tego, abyśmy ją postawili w pierwszej linii po Ukrainie do denazyfikacji”.

Rosjanie chcą oderwać ten region od Ukrainy. Szokujące, co każą robić dzieciom.

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz