Home Kategorie News Rosja w odwecie odcina prąd? „Od soboty ustają dostawy”.
6.36K

Rosja w odwecie odcina prąd? „Od soboty ustają dostawy”.

Rosja w odwecie odcina prąd? „Od soboty ustają dostawy”.

Od soboty ustają dostawy energii elektrycznej z Rosji do Finlandii – poinformował w piątek fiński operator przesyłowy Fingrid. Według przedsiębiorstwa nie ma zagrożenia brakiem energii.

Władimir Putin stara się wykorzystywać surowce energetyczne jako broń. 13 maka działająca w Finlandii spółka należąca do rosyjskiego koncernu Inter RAO poinformowała, że od soboty przestanie sprzedawać importowaną z Rosji energię elektryczną.

Oficjalnym powodem są „kłopoty z otrzymywaniem płatności za prąd, sprzedany na rynku”, wynikające z nałożonych na rosyjskie banki sankcji. Nie można jednak wykluczyć, że to działania odwetowe ze względu na zamiar dołączenia przez Finlandię do NATO.

Zapewniono, że mimo iż Finlandia importowała z Rosji o. 10% zużywanej w kraju energii elektrycznej, krajowi nie grożą braki prądu.

– „Brakujący import może być zastąpiony na rynku przez sprowadzenie większej ilości energii ze Szwecji, ale także częściowo przez produkcję krajową” – podkreślił wiceprezes ds. operacyjnych Fingridu Reima Paivinen.

„Polska w pierwszej linii do denazyfikacji”. Szokująca deklaracja Rosji.

Źródło: PAP

Squash: gra ze szkoleniem
Squash: gra ze szkoleniem
31,99 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Godzina gry w squasha z wypożyczeniem sprzętu i szkoleniem za 39,99 zł w PSQ Powersquash (zamiast 99 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz