Home Kategorie Życie Szok! Polska liderem UE.

Szok! Polska liderem UE.

Szok! Polska liderem UE.

– „Polska spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej dostarcza Ukrainie najwięcej broni” – przekazali dziennikarze od RMF FM. To naprawdę postawa godna pochwały.

Jak się dowiedziała dziennikarka RMF FM, nadesłane przez unijne kraje faktury już przekroczyły przyznane do tej pory półtora miliarda euro. Dlatego UE zdecydowała się zwiększyć wsparcie o kolejne 500 milionów.

– „Polska przesłała najwięcej faktur, więc jest krajem, który dostarcza najwięcej broni. Polska jest liderem” – napisali dziennikarze RMF FM.

Faktury przesłało do tej pory 20 z 27 państw UE, co oznacza, że dostarcza broń korzystając z unijnego wsparcia.

– „Tym razem inny będzie też podział nowych środków. Do tej pory 90 proc. przeznaczano na uzbrojenie śmiercionośne (rakiety przeciwlotnicze i rakiety przeciwpancerne oraz amunicja), a 10 proc. – nieśmiercionośne, czyli kamizelki kuloodporne, namioty czy noktowizory. Teraz będzie jeszcze więcej na refundację broni śmiercionośnej. Takie jest zapotrzebowanie wysyłane z Ukrainy” – stwierdził dyplomata z UE.

W poniedziałek zielone światło dla decyzji o kolejnych 500 mln euro da rada ministrów spraw zagranicznych UE. We wtorek z kolei potwierdzą to ministrowie obrony.

PILNE! Putin jest poważnie chory. W Rosji trwa zamach stanu.

Źródło: RMF24.pl

Wyszczuplająca endermologia
Wyszczuplająca endermologia
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Endermologia LPG®: 1 zabieg za 99,99 zł i więcej w Centrum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz