Home Kategorie Życie Polacy są zgodni. Rząd powinien walczyć z inflacją.

Polacy są zgodni. Rząd powinien walczyć z inflacją.

Polacy są zgodni. Rząd  powinien walczyć z inflacją.

– „Połowa Polaków uważa, że najważniejszym zadaniem rządu jest walka z inflacją, według 22 proc. priorytetem jest odblokowanie środków z unijnego Funduszu Odbudowy” – wynika z przeprowadzonego sondażu.

Uczestników sondażu zapytano, co – ich zdaniem – jest najważniejszym zadaniem rządu w najbliższych miesiącach. 50,7 proc. respondentów wskazało na walkę z inflacją. Biorąc pod uwagę obecną sytuację w Polsce, nie powinno to dziwić.

6 proc. respondentów za priorytet uznało pomoc dla uchodźców z Ukrainy; a 5,9 proc. – działania dyplomatyczne ws. zaostrzenia sankcji wobec Rosji.

– „Walkę z inflacją za priorytetowe zadanie rządu uważa prawie 2 na 3 badanych (63 proc.) do 24 roku życia i 55 proc. badanych o dochodach wynoszących od 3001 zł do 5000 zł netto. Częściej niż pozostali respondenci odpowiedź tę wskazywali mieszkańcy miast liczących między 100 tys. a 199 tys. mieszkańców. Odblokowanie środków finansowych z Unii najczęściej wskazywali badani, którzy ukończyli 50 rok życia – co trzeci z nich” – skomentowała pani Małgorzata Bodzon z SW Research.

Badanie przeprowadziła agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel. Badaniami objęto grupę ponad 800 osób po 18 roku życia.

Pilne! Prezydent nie żyje.

Źródło: wnp.pl

Pół roku nauki 2 języków obcych
Pół roku nauki 2 języków obcych
34,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs Online: 6 miesięcy nauki dwóch języków obcych za 34,99 zł w eSpeaks.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz