Home Kategorie Życie Ceny szaleją! W kwietniu wzrost już o prawie 22 proc.

Ceny szaleją! W kwietniu wzrost już o prawie 22 proc.

Ceny szaleją! W kwietniu wzrost już o prawie 22 proc.

W kwietniu br. w sklepach było drożej średnio o prawie 22 proc. w ujęciu rocznym. Tak wskazuje najnowszy indeks cen. Sytuacja jest naprawdę zła.

– „Z cyklicznej ogólnopolskiej analizy cen detalicznych, prowadzonej przez UCE Research, Hiper-Com Poland i Wyższe Szkoły Bankowe wynika, że w marcu 2022 roku w sklepach było drożej o 21,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2021 roku. Podrożały wszystkie badane kategorie” – stwierdzono.

– „Niestety, w świetle aktualnych czynników szczyt podwyżek jest dopiero przed nami i można się go spodziewać w wakacje. Wówczas sięgnie 25 proc. lub nawet 30 proc. rdr” – stwierdził doktor Tomasz Kopyściański z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

– „Model tarczy antyinflacyjnej przy obecnych uwarunkowaniach i dwucyfrowym poziomie inflacji zdecydowanie nie przynosi zamierzonych efektów, a co gorsza po jej likwidacji będzie miał głębokie konsekwencje, jak np. kolejny wzrost cen paliw – dużo wyższy niż obecne 15 punktów procentowych różnicy w stawce VAT” – stwierdziła z kolei doktor Anna Semmerling. Sytuacja jest zła i będzie jeszcze gorzej.

Pilne! Prezydent nie żyje.

Źródło: wirtualnemedia.pl

 

Spacer z alpakami
Spacer z alpakami
23,99 zł
40,00 zł
Oferta zakończona!
Alpakoterapia: spacer z alpakami dla 2 osób od 24,99 zł i więcej opcji w Ośrodku Ikarion (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz