Home Kategorie Zdrowie Tajemnicze zapalenie wątroby u dzieci. Pojawiły się kolejne przypadki.

Tajemnicze zapalenie wątroby u dzieci. Pojawiły się kolejne przypadki.

Tajemnicze zapalenie wątroby u dzieci. Pojawiły się kolejne przypadki.

Dwójka dzieci w wieku około dwóch lat trafiła do Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Przyczyną jest ostre zapalenie wątroby, którego przyczyna powstawania jest na razie nieznana.

– „W Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka leczona jest trafiła dwójka pacjentów z zapaleniem wątroby o niewyjaśnionej przyczynie” – potwierdzili lekarze z Poznania podczas rozmowy z „Wyborczą”.

– „Stan dzieci, które trafiły do WCZD jest dobry” – przekazali lekarze.

– „Na starym kontynencie wykrywanych jest coraz więcej przypadków ostrego zapalenia wątroby u dzieci o nieustalonej jeszcze przyczynie. Donoszą o tym służby epidemiologiczne w Danii, Hiszpanii, Holandii, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii” – przekazało Europejskie Centrum Kontroli Chorób.

Nowa choroba została już wykryta w Stanach Zjednoczonych u dziewięciorga dzieci w wieku od 1. do 6. roku życia. Ponadto należy zauważyć, że u niektórych z tych dzieci wykryto również zakażenie Adenowirusem.

Europejskie Centrum Kontroli Chorób zaznacza na swojej stronie internetowej, że ściśle w tej sprawie współpracuje z krajami europejskimi oraz Światową Organizacją Zdrowia. Wzrost bowiem jeżeli chodzi o liczbę zakażeń, odnotowano w wielu krajach. Zwróciła na to uwagę między innymi Irlandia już w kwietniu.

W Wielkiej Brytanii od początku 2022 roku odnotowano z kolei blisko 100 takich przypadków.

Ostre zapalenie wątroby o nieznanej etiologii objawia się podwyższonym poziomem enzymów wątrobowych, takich jak AST i ALT. Co świadczy w praktyce o uszkodzeniu organu wątrobowego.

Brytyjscy specjaliści podejrzewają, że powodem tego schorzenia może być jakiś czynnik zakaźny lub narażenie na substancję zakaźną. Zwrócono jednak uwagę, że nie można tego w żaden sposób powiązać ze szczepieniami na COVID-19. Dlatego nie róbmy takich porównań. Wykluczono, by nowe przypadki wywoływał jeden ze znanych wirusów powodujących zapalenie wątroby, takich jak WZW typu A, B, C, D lub E. Na ten moment lekarze zwyczajnie nie wiedzą z czego wynika problem.

Trwają badania, które mają wyjaśnić, czy nie pojawiła się nowa, groźniejsza odmiana adenowirusa.

– „Dobra wiadomość jest taka, że obojętnie z jakim patogenem mamy do czynienia, doświadczenia z pandemią COVID-19 pozwolą nam lepiej ograniczyć jego transmisji” – przekazała w wywiadzie profesor Susan Hopkins z Brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowotnego.

Pilne! Prezydent nie żyje.

Źródło: wp.pl

 

 

Kurs excel online - rok nauki
Kurs excel online - rok nauki
39,00 zł
290,00 zł
Oferta zakończona!
Roczny dostęp do lekcji online Master of Excel za 39 zł na platformie Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz