Home Kategorie News Pilne! Rosyjskie samoloty nad niebem przy polskiej granicy. Piloci są w gotowości.
8.26K

Pilne! Rosyjskie samoloty nad niebem przy polskiej granicy. Piloci są w gotowości.

Pilne! Rosyjskie samoloty nad niebem przy polskiej granicy. Piloci są w gotowości.

Niepokojące doniesienia z Kaliningradu. Rosjanie dokonują kolejnych ćwiczeń wojskowych tuż przy polskiej granicy. Sytuacja nie jest najlepsza.

Jak przekazała strona rosyjska, w ramach ćwiczeń niezidentyfikowane samoloty wleciały w rosyjską przestrzeń powietrzną. SU-27 miały za zadanie wylecieć i przechwycić jednostkę wroga.

Przeciwnik sił rosyjskich miał na celu przeprowadzenie ataku rakietowo-bombowego na strategicznie obiekty wojskowe. Rozegrano więc symulowaną bitwę powietrzną ze wsparciem z lądu oraz z morza.

Dowództwo wskazało, że podczas ćwiczeń trenowano także starty maszyn w stanie alertu, oraz inne zadania typowe dla maszyn lotniczych. Warto zauważyć, że piloci w Kalingradzie prowadzą całodobowe dyżury.

Portugalscy eksperci ds. militarnych i politolodzy zgodnie twierdzą, że przeprowadzone w Kaliningradzie na początku maja ćwiczenia z użyciem przy wykorzystaniu rosyjskiej broni nuklearnej nie będą miały żadnego znaczenia w praktyce. Atak nuklearny na ten moment bowiem nie grozi naszemu regionowi.

Portugalski generał brygady w stanie spoczynku Jose Arnaud Moreira odnotował, że prowadzone w Kaliningradzie ćwiczenia to jedynie symulacje. Rosji bowiem kończa się argumenty, stąd takie absurdalne groźby.

– „Rosjanie wiedzą, że użycie broni nuklearnej przez nich wobec państwa NATO uderzy w nas wszystkich (…), również w nich samych” – stwierdził generał.

Pilne! Prezydent nie żyje.

Źródło: fakt.pl

 

 

Apple Music: do 3 miesięcy za darmo
Apple Music: do 3 miesięcy za darmo
0,00 zł
29,99 zł
Oferta zakończona!
Bezpłatna trzymiesięczna subskrypcja Apple Music — rodzinna lub indywidualna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz