Home Kategorie Zdrowie Co się dzieje w Korei Północnej? Epidemia dziwnej gorączki o nieznanym źródłe pochodzenia.

Co się dzieje w Korei Północnej? Epidemia dziwnej gorączki o nieznanym źródłe pochodzenia.

Co się dzieje w Korei Północnej? Epidemia dziwnej gorączki o nieznanym źródłe pochodzenia.

W ostatnim czasie świat obiegły informacje o tym, że Korea Północna przygotowuje się do siódmej próby nuklearnej. Zejdzie to jednak na dalszy plan. Powód? Nieznana choroba.

O fali zakażeń koronawirusem w Korei Północnej poinformowała agencja Reutera, cytując piątkowe oświadczenie północnokoreańskich mediów państwowych.

Dzień po tym, jak władze Korei Północnej poinformowały o wykryciu pierwszego przypadku covid na terenie Korei PN do informacji publicznej trafiły pierwsze dane statystyczne dotyczące zakażeń w tym kraju.

Według agencji „gorączka niezidentyfikowanego pochodzenia” rozprzestrzenia się w olbrzymim tempie i zamknięcie granic z Chinami i Rosją nie pomogło. Obecnie 187 800 osób jest leczonych w izolacji.

Około 350 000 osób miało objawy „tajemniczej choroby”, z czego 162 200 zostało do tej pory wyleczonych. Co najmniej sześć osób zmarło a w przypadku jednej z nich potwierdzono, że zakaziła się ona Omikronem.

Telewizja północnokoreańska wyemitowała również w czwartek materiał, na którym widać Kima w masce ochronnej na twarzy.

Informacja o pierwszym przypadku koronawirusa pojawiła się w momencie, gdy pojawiły się informacje o kolejnych próbach nuklearnych w Korei. Administracja prezydenta Korei Południowej Yoon Suk-yeola,  zaoferowała pomoc sąsiadowi z którym ma scysje.

Pilne! Prezydent nie żyje.

Źródło: Fakt.pl

Bilety do Ocean Parku
Bilety do Ocean Parku
67,99 zł
98,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Ocean Park we Władysławowie: 2 bilety od 47,99 zł i więcej opcji (do -42%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz