Home Kategorie Życie Afera na Eurowizji. Zareagował parlament Ukrainy.

Afera na Eurowizji. Zareagował parlament Ukrainy.

Afera na Eurowizji. Zareagował parlament Ukrainy.

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk skrytykował głosowanie ukraińskiego jury, które nie dało Polsce ani jednego punktu na Eurowizji.

Ukraińska grupa Kalush Orchestra wygrała w Turynie 66. Konkurs Piosenki Eurowizji śpiewając dedykowany matkom utwór „Stefania”. Ukraińcy zdobyli łącznie 631 punktów i odnieśli zwycięstwo dzięki głosowaniu publiczności. Głośnym echem odbiło się to, że Ukraińskie jury nie przyznało Polsce ani jednego punktu podczas gdy nasi jury dali Ukraińcom maksimum.

Do sprawy odniósł się szef ukraińskiego parlamentu Rusłan Stefanczuk. Skrytykował on postawę Ukraińskiego jury.

Irina Fedyszyn, jedna z jurorek postanowiła wbrew regulaminowi opublikować swoją kartę, na której pokazała swoje głosy oddane na Polskę. Otwarcie stwierdziła, że wyniki ją zszokowały.

– „Każdy z członków magazynu nie wiedział, ile punktów komu przyznano, ponieważ każdy podawał punkty na własnym formularzu, i nie ma prawa dyskutować, ponieważ jest on prawnie poświadczony pod nadzorem notariusza i podlega odpowiedzialności. Następnie wszystkie piłki są podsumowywane przez organizatorów w postaci liczb. Dlatego, mimo że nie można upubliczniać swoich głosów, za co grozi kara, zamieściłem zdjęcie mojej ankiety, na której widać, ile punktów Polska otrzymała ode mnie osobiście” – stwierdziła. Nie wie jakim cudem Polska dostała zero pkt.

PILNE! Putin jest poważnie chory. W Rosji trwa zamach stanu.

Źródło: salon24.pl

Polmed: Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych
Polmed: Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych
69,99 zł
Oferta zakończona!
Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych od 69,99 zł - ponad 300 lokalizacji z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz