Home Kategorie News Pierwsi ukraińscy żołnierze na granicy z Rosją. Pokazali nagranie [WIDEO]

Pierwsi ukraińscy żołnierze na granicy z Rosją. Pokazali nagranie [WIDEO]

Kolejny sukces Ukraińców. Wojska kontratakujących wyparły Rosjan z kraju, docierając do granicy z Rosją niedaleko Charkowa. Nagranie z żołnierzami przy słupie granicznym krąży w internecie.

Ukraina podjęła kontrofensywę, wypierając w ostatnich dniach Rosjan z zajętych miejscowości w obwodzie charkowskim. 14 maja mer Charkowa poinformował o wycofaniu wojsk Putina z przedmieść miasta, z których prowadzili nieustanny ostrzał od niemal początku wojny.

– „Dzięki wysiłkom charkowskiej obrony terytorialnej i Sił Zbrojnych Ukrainy odeszli daleko od terytorium miasta w kierunku rosyjskiej granicy” – mówił w sobotę mer Ihor Terechow.

Postępy Ukraińców okazały się widoczne już po dwóch dniach. W nocy resort obrony Ukrainy poinformował o symbolicznym sukcesie – wyparciu Rosjan za granicę.

Ukraińskie ministerstwo obrony opublikowało nagranie przedstawiające kilkudziesięciu żołnierzy w narodowych kolorach niebieskim i żółtym stojących przy posterunku granicznym. Według doniesień należą oni do brygady ochotników z Charkowa. Miejsce dotarcia do granicy z Rosją wskazał dokładnie reporter „Kyiv Independent” Illia Ponomarenko.

– „Powinniśmy się spodziewać, że w nadchodzących dniach Rosja również straci tereny na północ od miasta” – ocenił Ponomarenko.

Rosja wycofała już swoje wojska z północnej Ukrainy, po tym, jak zostały one zatrzymane w pobliżu stolicy kraju, Kijowa, ale też Czernihowa czy Sum. Kreml koncentruje obecnie swoją ofensywę na wschodnich regionach Ukrainy – Doniecku i Ługańsku, gdzie prorosyjscy separatyści, z pomocą Rosji, kontrolują niektóre obszary od 2014 roku.

Białoruś rozmieszcza wojska przy granicy z Ukrainą. „Siły do operacji specjalnych”.

Okulary korekcyjne
Okulary korekcyjne
19,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Okulary korekcyjne: 19,99 zł za groupon zniżkowy wart 120 zł i więcej opcji w AndyOptic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz