Home Kategorie News PILNE! Rosja ogłasza zawieszenie broni w Mariupolu.
3.74K

PILNE! Rosja ogłasza zawieszenie broni w Mariupolu.

PILNE! Rosja ogłasza zawieszenie broni w Mariupolu.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało informację o osiągnięciu porozumienia w sprawie ewakuacji najciężej rannych żołnierzy z terenów zakładu Azowstal. Ustalono też zawieszenie broni.

– „Na terenie przedsiębiorstwa ustanowiono reżim zawieszenia broni i otwarto korytarz humanitarny, którym ranni ukraińscy żołnierze zostali przewiezieni do placówki medycznej w Nowoazowsku w Donieckiej Republice Ludowej, by udzielić im wszelkiej niezbędnej pomocy” – napisano w komunikacie rosyjskiego MON. Strona ukraińska nie potwierdziła jeszcze tych doniesień.

W poniedziałek w Stambule miała miejsce konferencja prasowa z udziałem bliskich obnrońców Azowstalu. Żony i matki żołnierzy apelowały do prezydenta Turcji Recepa Tayypia Erdogana, którego uważają za jednego z dwóch przywódców mających realne szanse na przekonanie Putina, o osobiste zaangażowanie się w pomoc w uwolnieniu mężczyzn. Na razie nie wiadomo, czy miał wpływ na tę decyzję Rosjan.

Sytuacja w zakładzie Azowstal w Mariupolu jest dramatyczna. Rosyjskie wojsko otrzymało rozkaz „zrównania tego terenu z ziemią”, co wiąże się z likwidacją ukrywających się w podziemiach żołnierzy. Wielu z nich jest ciężko rannych. Wobec poniedziałkowej decyzji pojawiła się nadzieja na uratowanie części z nich.

Rosja oskarża Polskę. Chodzi o broń biologiczną.

Wyszczuplanie i modelowanie ciała
Wyszczuplanie i modelowanie ciała
249,00 zł
Oferta zakończona!
Wyszczuplanie i modelowanie sylwetki: od 249 zł za 12 zabiegów i więcej opcji w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz