Home Kategorie News Totalna klęska Rosjan. „Zrezygnowali z prowadzenia ofensywy”.

Totalna klęska Rosjan. „Zrezygnowali z prowadzenia ofensywy”.

Totalna klęska Rosjan. „Zrezygnowali z prowadzenia ofensywy”.

Rosjanie ponieśli ogromne straty pod Chersoniem. Ukraińskie wojsko po raz kolejny skutecznie ostrzelało Czornobajiwkę.

W obwodach chersońskim i mikołajowskim Rosjanie zrezygnowali z prowadzenia ofensywy. Wojska Putina umacniają się na zajętych rubieżach. Dowództwo operacyjne Południe przekazało też więcej szczegółów dotyczących kolejnego udanego ataku sił ukraińskich na rosyjskie pozycje w okupowanej Czarnobajiwce pod Chersoniem.

– „W jego wyniku zniszczono skład amunicji, zginęło 75 żołnierzy; zniszczono także blisko 20 jednostek sprzętu, w tym cztery haubice holowane i dwie samobieżne Msta-S, cztery zestawy moździerzowe, dwa wozy opancerzone i cztery samochody, dwie stacje remontowe i jeden bezzałogowiec” – podano.

Ukraińskie wojska, od kiedy wyparły Rosjan z obwodu mikołajowskiego i podeszły pod Chersoń, regularnie ostrzeliwują Czornobajiwkę oraz mieszczące się tam lotnisko. Mimo że takich ataków było co najmniej kilkanaście, okupanci z uporem umieszczają tam nowy sprzęt. Czornobajiwkę nazywa się już „miejscem przeklętym dla Rosjan” lub “trójkątem bermudzkim”. Część ekspertów uważa, że rosyjska armia nie ma w tym rejonie innego odpowiedniego miejsca do przerzucania sprzętu z Krymu.

Ukraińska armia przekazała, że Rosjanie próbują umocnić swoje pozycje na Wyspie Węży na Morzu Czarnym i zorganizować dostawy sprzętu. Na południu utrzymuje się ryzyko ostrzału rakietowego i wysadzenia wrogiego desantu. Rosyjskie zgrupowanie w północno-zachodniej części Morza Czarnego to dwa okręty wyposażone w rakiety manewrujące i sześć dużych okrętów desantowych.

PILNE! Rosja ogłasza zawieszenie broni w Mariupolu.

Źródło: PAP

Aqua Park Zakopane: termy
Aqua Park Zakopane: termy
39,99 zł
50,00 zł
187 dni
do końca oferty!
Termy: 2,5-godzinny bilet wstępu (od 39,99 zł) lub całodzienny bilet open (od 59,99 zł) do Aqua Parku Zakopane (do -33%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz