Home Kategorie News Władimir Putin ogłosił nowe ćwiczenia wojskowe. Nie odbędą się w Rosji.
3.63K

Władimir Putin ogłosił nowe ćwiczenia wojskowe. Nie odbędą się w Rosji.

Władimir Putin ogłosił nowe ćwiczenia wojskowe. Nie odbędą się w Rosji.

Putin dość spokojnie skomentował decyzje Finlandii i Szwecji, które oficjalnie chcą dołączyć do NATO. Niedługo później zapowiedział, że jesienią zaplanowano serię wspólnych ćwiczeń wojskowych Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym.

Władimir Putin zapowiedział serię ćwiczeń wojskowych OUBZ. Mają się odbyć w nieokreślonym obecnie terminie jesienią. Prezydent Rosji ujawnił, na czym mają skupić się uczestniczące w ćwiczeniach armie.

– „Kwestiami wyposażenia kolektywnych sił OUBZ w nowoczesną broń, zwiększenia interoperacyjności ich kontyngentów wojskowych, a także poprawy spójności wspólnych działań struktur wojskowych” – powiedział Władimir Putin cytowany przez „Ukraińską Prawdę”.

Ćwiczenia nie odbędą się jednak w samej Rosji. Putin wyjawił, że będą one miały miejsce w Kazachstanie, Kirgistanie i Tadżykistanie. Przypomnijmy, że członkami Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym są obecnie Rosja, Białoruś, Kazachstan, Armenia, Kirgistan i Tadżykistan.

Putin ogłosił planowane ćwiczenia na szczycie OUBZ na Kremlu. Niedługo przed ujawnieniem tej informacji skomentował decyzje Szwecji i Finlandii. Oba kraje ogłosiły rozpoczęcie starań o członkostwo w NATO.

– „Rosja nie ma problemów z tymi krajami. W tym sensie nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla Rosji rozszerzenie [NATO] na te kraje. Ale rozbudowa infrastruktury wojskowej na tych terenach z pewnością sprowokuje naszą odpowiedź” – zapowiedział Władimir Putin.

PILNE! Rosja ogłasza zawieszenie broni w Mariupolu.

Kriolipoliza i masaż pobudzający
Kriolipoliza i masaż pobudzający
79,99 zł
194,00 zł
Oferta zakończona!
Wyszczuplająca kriolipoliza z masażem i konsultacją od 99,99 zł w gabinecie Babski Raj w Bielsku-Białej (do -48%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz