Home Kategorie News Rosja znowu płonie. Okręt podwodny i fabryka stanęły w płomieniach.
5.03K

Rosja znowu płonie. Okręt podwodny i fabryka stanęły w płomieniach.

Rosja znowu płonie. Okręt podwodny i fabryka stanęły w płomieniach.

Ogień wybuchł w zakładach produkcyjnych w dwóch regionach Rosji. W obwodzie nowosybirskim płonęły 2 tys. metrów kwadratowych kombinatu chemicznego, a w Petersburgu zapalił się historyczny okręt podwodny znajdujący się w Kronsztadzkich Zakładach Morskich.

We wtorek rano w sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania z miejscowości Berdsk w obwodzie nowosybirskim. Na filmach widać ogromne kłęby dymu nad miastem. Jak informuje lokalny portal ngs.ru, ok. godziny 7:30 lokalnego czasu wybuchł pożar w zakładach chemicznych Geoplast.

Jak podały miejscowe służby, na miejsce wyruszyło 12 jednostek, a w akcję gaśniczą zaangażowano 40 strażaków. Jeden z budynków zakładów produkcyjnych spłonął doszczętnie. Wstępnie łączna powierzchnia pożaru wynosi 2110 metrów kwadratowych: pożar zniszczył dach budynku i dobudówki, uszkodził sprzęt wewnątrz.

W tej chwili nie ma informacji o poszkodowanych. Według wstępnych doniesień pracownicy zostali ewakuowani. W zakładach produkowano plastikowe płyty, taśmy, rury, profili, wyroby z tworzyw sztucznych do pakowania.

Kolejny ogromny pożar wybuchł we wtorek w Petersburgu. Rano płonąć zaczął historyczny, pierwszy radziecki atomowy okręt podwodny K-3 Leninskij Komsomoł, który niedługo powinien zostać przekazany do muzeum.

Jak przekazuje portal spbdnevnik.ru, podczas prac na statku pojawił się dym. Obok całodobowy dyżur pełnił jednak oddział Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, dlatego ratownicy pojawili się na okręcie niemal natychmiast. Ogień nie spowodował uszkodzeń. Pracownicy nie odnieśli obrażeń.

Wtorkowe wydarzenia w Rosji to kolejne z serii zagadkowych pożarów, które wybuchały na terenie tego kraju od momentu inwazji na Ukrainę. W większości przypadków płonęły obiekty ważne dla wojska lub gospodarki.

Ma dopiero 20 lat. Gwałcił Ukrainki. „Groził zastrzeleniem”.

Wyszczuplający masaż endodermiczny
Wyszczuplający masaż endodermiczny
89,99 zł
240,00 zł
90 dni
do końca oferty!
6 zabiegów masażu endodermicznego za 89,99 zł i więcej w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz