Home Wideo Rosjanie zrezygnowali z walki. Wyjawiają powód. Nagranie obiegło sieć.

Rosjanie zrezygnowali z walki. Wyjawiają powód. Nagranie obiegło sieć.

Rosyjscy najemnicy skarżą się, że zostali wysłani na Ukrainę na rzeź, bez odpowiedniego przeszkolenia. W nagraniu, które trafiło do sieci, Rosjanie przyznają, że zrezygnowali z walki na froncie, bo zostali „niewłaściwie wykorzystani”.

Jak wynika z raportów wojennych i przechwytywanych przez stronę ukraińską rozmów, Rosjanie mają mieć problemy z zaopatrzeniem i logistyką. Wielu z nich wojenna rzeczywistość przeraziła. Rosyjski prezydent, wysyłając swoich ludzi na front, wmawiał im, że będą uczestniczyć w „specjalnej operacji wojskowej”, a Ukraińcy przywitają ich jako wyzwolicieli.

Ukraińcy bronią się już jednak niemal 3 miesiące, a od początku inwazji Rosjanie stracili ok. 27,2 tys. żołnierzy. Wielu traci motywację do walki z sąsiadem i chce wrócić do Rosji. Świadczy o tym m.in. nowe nagranie, które pojawiło się na Twitterze.

Na wideo grupa rosyjskich najemników skarży się na warunki panujące w armii. Twierdzą, że zostali wysłani do Ukrainy „na rzeź”, a po przybyciu na terytorium tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej zostali „niewłaściwie wykorzystani”.

– „Zgłosiliśmy się na ochotnika do operacji specjalnej, ale wysłali nas na front bez szkolenia. A teraz nie mamy pieniędzy, żeby wrócić do domu” – mówią.

Ze słów najemników wynika, że uciekli oni z wojskowych szeregów.

– „Myśleli, że zostaną powitani kwiatami, ale w rzeczywistości zostali mięsem armatnim” – skomentował Anatolij Sztefan w poście na Telegramie.

Ma dopiero 20 lat. Gwałcił Ukrainki. „Groził zastrzeleniem”.

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz