Home Kategorie Życie Tak 21-letni Wadim mordował na Ukrainie. Do wszystkiego się przyznał.
2.37K

Tak 21-letni Wadim mordował na Ukrainie. Do wszystkiego się przyznał.

Tak 21-letni Wadim mordował na Ukrainie. Do wszystkiego się przyznał.

Pierwszy rosyjski żołnierz sądzony w Ukrainie za zbrodnie wojenne przyznał się w środę do winy. Grozi mu dożywocie. Oskarżony to 21-letni sierżant rosyjskiej armii Wadim Sziszimarin.

Zapytany przez sędziów, czy jest winny zarzutów, w tym zbrodni wojennych i morderstwa z premedytacją, 21-latek odpowiedział „tak”.

Młody mężczyzna jest oskarżony o zabicie 62-letniego cywila w północno-wschodniej Ukrainie w pierwszych dniach wojny na Ukrainie. 21-latek miał zastrzelić cywila jadącego na rowerze w pobliżu wsi Czupachówka. Sziszimarin jechał skradzionym samochodem wraz z czterema innymi żołnierzami.

– „Jeden z wojskowych rozkazał sierżantowi zabić cywila, aby ten nie zgłosił ich ukraińskim obrońcom. Wadim Sziszimarin wykonał kilka strzałów kałasznikowem przez otwarte okno samochodu w głowę 62-letniej ofiary. Mężczyzna zginął na miejscu zaledwie kilkadziesiąt metrów od swojego domu” – napisała ukraińska prokurator generalna.

Do morderstwa miało dojść 28 lutego. Prokuratorzy twierdzą, że Sziszimarin dowodził jednostką czołgów, gdy jego konwój został zaatakowany.

Sziszimarin pochodzi z syberyjskiego regionu Irkucka i podczas rozprawy siedział w szklanej klatce na sali sądowej. Kiedy odczytano mu zarzuty po ukraińsku, były one tłumaczone na język rosyjski. Kreml przekazał, że nie został poinformowany o sprawie.

Szokujące sceny w rosyjskiej telewizji. Wojskowy przedstawił prawdę o wojnie [WIDEO]

Źródło: PAP

eKurs: Specjalista ds. dietetyki
eKurs: Specjalista ds. dietetyki
99,00 zł
299,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. dietetyki i planowania żywienia z MEN za 99 zł z P&M Management Group (zamiast 299 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz