Home Kategorie Życie Były policjant przyznał się do nieumyślnego zabójstwa George’a Floyda.

Były policjant przyznał się do nieumyślnego zabójstwa George’a Floyda.

Były policjant przyznał się do nieumyślnego zabójstwa George’a Floyda.

Były policjant z Minneapolis, 39-letni Thomas Lane, przyznał się w ramach porozumienia sądowego do nieumyślnego zabójstwa George’a Floyda. Przez co otrzyma łagodniejszy wyrok więzienia.

Śmierć czarnoskórego Floyda w roku 2020 wywołała falę protestów w USA. Główny oskarżony którym był Derek Chauvin otrzymał karę ponad 22 lat więzienia. Lane był z kolei jednym z trzech pozostałych w tej sprawie funkcjonariuszy.

Biuro prokuratora generalnego stanu Minnesota Keitha Ellisona poinformowało, że w zamian za przyznanie się do winy, oddalono od niego zarzut morderstwa. W zamian za to sądowi zarekomendowano wyrok 36 miesięcy więzienia.

– „Cieszę się, że Thomas Lane przyjął odpowiedzialność za swoją rolę w śmierci Floyda. (…) Jest to ważny krok w kierunku uleczenia ran rodziny Floydów, naszej społeczności i całego narodu” – stwierdził Ellison.

Obrońca Lane’a, Earl Gray, wyjaśnił, że jego klient zgodził się przyznać do winy, ponieważ groził mu wyrok 12 lat pozbawienia wolności, jeżeli zostałby on skazany za morderstwo.

– „Ma nowo narodzone dziecko i nie chciał ryzykować, że nie będzie mógł uczestniczyć w jego życiu” – stwierdził adwokat.

Rosjanie zrezygnowali z walki. Wyjawiają powód. Nagranie obiegło sieć.

Źródło: onet.pl

 

Pakiet zabiegów wyszczuplających
Pakiet zabiegów wyszczuplających
80,00 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiet zabiegów na wybranych urządzeniach modelujących sylwetkę od 100 zł w FitDanceFun Beauty w Bydgoszcz

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz