Home Kategorie News Pilne! Słowacy i Włosi ugięli się pod żądaniami Rosji.
3.56K

Pilne! Słowacy i Włosi ugięli się pod żądaniami Rosji.

Pilne! Słowacy i Włosi ugięli się pod żądaniami Rosji.

– „Słowacja przystała na rosyjskie żądanie i otworzyła konto rublowe w Gazprombanku”  – stwierdził wicepremier Słowacji i minister gospodarki Ryszard Sulik. Podobną decyzję podjęli Włosi.

– „Słowacja dokona płatności za dostawy gazu z Federacji Rosyjskiej w euro na konto w Gazprombanku, który z kolei przeliczy środki na ruble i przekaże je na rubelowe konto Gazpromu” – stwierdził Sulik.

Według Sulika, najważniejsze jest zabezpieczenie dostaw gazu na Słowację. Dlatego Słowacja ugięła się pod żądaniami Rosji.

Wcześniej komunikat o otworzeniu dwóch kont – euro i rublowego w Gazprombanku ogłosił koncern ENI. Na początku firma podjęła decyzję o przeciwstawieniu się Rosjanom.

– „Firma zamierza tymczasowo otworzyć dwa rachunki” — jedno w euro, a drugie w rublach — „bez uszczerbku dla jej praw umownych, które nadal przewidują płatności w euro” – napisano w oświadczeniu.

Komisja Europejska ma jednak pewne zastrzeżenia dotyczące tego, czy otwarcie dwóch kont w Gazprombanku jest aby na pewno z treścią sankcji, które zostały nałożone na rosyjski system finansowy.

1300 zł dla mieszkańców co miesiąc przez dwa lata. Pierwszy taki eksperyment w Polsce.

Źródło: biznesalert.pl

Park trampolin: godzinne wejście
Park trampolin: godzinne wejście
32,00 zł
64,00 zł
Oferta zakończona!
Godzina zabawy na trampolinach dla 2 osób od 40 zł w JumpWorld – Parku Trampolin (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz