Home Kategorie Ludzie Mocne słowa Zełenskiego: Ukraińcy powrócą do swoich domów, tak jak Tatarzy krymscy powrócili do swoich .

Mocne słowa Zełenskiego: Ukraińcy powrócą do swoich domów, tak jak Tatarzy krymscy powrócili do swoich .

Mocne słowa Zełenskiego:  Ukraińcy powrócą do swoich domów, tak jak Tatarzy krymscy powrócili do swoich .

– „Wszyscy Ukraińcy powrócą do swoich domów, tak jak Tatarzy krymscy powrócili do swoich” – stwierdził Zełenski w swoim przemówieniu, które opublikował na Facebooku.

Zełenski zapewnił, że jak co roku Ukraina pamięta o rocznicy wydarzeń z 18 maja 1944 roku. Władze Związku Sowieckiego deportowały wówczas wszystkich Tatarów z ich ojczystego Krymu do odległych zakątków państwa rosyjskiego za rzekomą kolaborację z Rosjanami.

– „Sowieccy kaci byli pewni że Tatarzy nie będą mogli wrócić do siebie, ale oni wrócili, choć po wielu latach” – stwierdził Zełenski.

Prezydent porównał obecną sytuację na Ukrainie do sytuacji Tatarów z roku 1944. Powiedział, że z powodu rosyjskiej inwazji 12 milionów obywateli Ukrainy musiało opuścić swoje domy przy czym wielu z nich przymusowo deportowano do Rosji. Jednak to go nie złamało.

Zełenski powiedział, że optymistycznie patrzy w przyszłość, gdyż północne części Ukrainy zostały już wyzwolone i trwają walki o oswobodzenie obwodu charkowskiego. Pozostałe miasta dzielnie stawiają opór Rosjanom. Ukraińcy więc prędzej czy później, wrócą do domów.

1300 zł dla mieszkańców co miesiąc przez dwa lata. Pierwszy taki eksperyment w Polsce.

Źródło: polsatnews.pl

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz