Home Kategorie Zdrowie Niepokojące dane WHO dotyczące Polski. W naszym kraju panuje epidemia.
11.64K

Niepokojące dane WHO dotyczące Polski. W naszym kraju panuje epidemia.

Niepokojące dane WHO dotyczące Polski. W naszym kraju panuje epidemia.

WHO podało do informacji publicznej, pewną informacje dotyczącą Polski i nie jest to dobra wiadomość. W naszym kraju szaleje śmiertelnie groźna dla zdrowia epidemia.

– „Prawdopodobieństwo, że otyły przedszkolak będzie otyłym dorosłym jest ponad cztery razy większe niż u jego rówieśników o właściwej masie ciała. WHO podaje, że dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie” – stwierdziło WHO.

– „Problem nadmiernej masy ciała dotyczy 10 proc. małych dzieci (1-3 lat), 30 proc. dzieci w wieku wczesnoszkolnym i 22 proc. młodzieży do 15. roku życia” – jest to choroba cywilizacyjna.

Wśród konsekwencji otyłości u dzieci i młodzieży wymieniono w komunikacie: problemy z koncentracją i pamięcią, w tym z nauką, a także problemy zdrowotne jak na przykład prowadzi do cukrzycy.

– „W przygotowanym materiale filmowym nasze ekspertki dr inż. Katarzyna Rolf z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz dr Marta Niewczas sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym i wykładowczyni Uniwersytetu Rzeszowskiego podpowiadają, co zrobić, by zminimalizować ryzyko otyłości wśród dzieci” – stwierdzono.

W komunikacie zaznaczono, że „w profilaktyce otyłości kluczowa jest aktywność fizyczna oraz żywienie”. Niewątpliwie jest to racja. Musimy walczyć z pandemią otyłości w Polsce.

1300 zł dla mieszkańców co miesiąc przez dwa lata. Pierwszy taki eksperyment w Polsce.

Źródło: RMF24.pl

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
139,99 zł
300,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Japoński masaż twarzy, szyi i dekoltu Kobido od 139,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz