Home Kategorie News Pilne! Będą nowe zmiany w prawie. Wejdą na twoją posesję mimo braku twojej zgody.
10.17K

Pilne! Będą nowe zmiany w prawie. Wejdą na twoją posesję mimo braku twojej zgody.

Pilne! Będą nowe zmiany w prawie. Wejdą na twoją posesję mimo braku twojej zgody.

Zgoda właściciela działki nie będzie już potrzebna, by zarządca drogi wszedł na jej teren. Oto nowe przepisy, które chce wprowadzić państwo polskie. Niestety dla nas.

O przepisach, które mają m.in. przyspieszyć budowę dróg, kolei czy inwestycji przeciwpowodziowych, pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Zniknąć ma m.in. obowiązek zawieszania postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w razie śmierci strony lub jednej ze stron etc.

Innymi słowy ogromna część przepisów ulegnie zmianie bez naszej wiedzy i zgody. Miejcie to na uwadze, zwłaszcza jeżeli jesteście właścicielami działki budowlanej etc.

– „Zgodnie z projektowanym art. 21b zarządca będzie mógł wystąpić o wydanie zezwolenia do wojewody (w przypadku dróg krajowych i wojewódzkich) albo starosty (w przypadku dróg powiatowych i gminnych), jeśli nie uzyska zgody od właściciela lub użytkownika wieczystego w ciągu 30 dni od otrzymania przez niego wystąpienia w tej sprawie. Zarządca będzie mógł się zwrócić bezpośrednio do organów, jeśli inwestycja będzie realizowana na nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym lub w przypadku braku w katastrze nieruchomości danych pozwalających na ustalenie właściciela bądź użytkownika wieczystego. Decyzja będzie wydawana w ciągu 30 dni na czas określony, nie dłuższy niż trzy lata” – stwierdzono.

1300 zł dla mieszkańców co miesiąc przez dwa lata. Pierwszy taki eksperyment w Polsce.

Źródło: businessinsider.pl

 

Jednodniowy bilet do Parku Miniatur, Warowni Inwałd i Lunaparku
Jednodniowy bilet do Parku Miniatur, Warowni Inwałd i Lunaparku
50,15 zł
59,00 zł
126 dni
do końca oferty!
Jednodniowy bilet wstępu do Parku Miniatur Świat Marzeń, Średniowiecznej Warowni Inwałd i Lunaparku (do -15%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz